6000-7000 TL'lik Bilgisayar Toplama

LordMorton

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar toplamak istiyorum, bu işi daha önce yapmadım. Donanımlar hakkında bilgim çok yüksek değil, bütçem esnek, 6000-7000 TL civarı bir bütçem var. Sistemi son çıkan oyunları oynamak ve Unreal Engine 4 ve Unity 3D oyun motorlarında oyun geliştirmek için kurmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Düşündüğüm Sistem;

Kesinlikle görsellik düşünmüyorum, ışıklandırma ve görsellik için ekstra paralar harcamak tercihim değil.
Uygun ve bana yeterli olacak şekilde anakart ve kasa seçmek istiyorum.

Bunların dışında sistemimde olanlar ve almak istediklerim;

+ i7 8.Nesil bir işlemci
+ GTX 1070 Ekran kartı (Bütçem yeterse veya az bir farkla 1080 alabilirim.)
+ 16GB 3200 GHz RAM (3200 Hızını destekleyen bir sistem düşünüyorum.)
+ Elimde bana yeterli olacak bir SSD var.
+ Sıvı soğutma düşünüyorum.
+ Zevkine OC yapmayı düşünmüyorum, belki ileride gerekli olur diye OC destekli bir sistem istiyorum.
+ Mevcut bir monitörüm var fakat ilerde çift monitör için 144Hz'lik bir monitör alma planım var. (Ekstra bir bütçe ile.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar toplamak istiyorum, bu işi daha önce yapmadım. Donanımlar hakkında bilgim çok yüksek değil, bütçem esnek, 6000-7000 TL civarı bir bütçem var. Sistemi son çıkan oyunları oynamak ve Unreal Engine 4 ve Unity 3D oyun motorlarında oyun geliştirmek için kurmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Düşündüğüm Sistem;

Kesinlikle görsellik düşünmüyorum, ışıklandırma ve görsellik için ekstra paralar harcamak tercihim değil.
Uygun ve bana yeterli olacak şekilde anakart ve kasa seçmek istiyorum.

Bunların dışında sistemimde olanlar ve almak istediklerim;

+ i7 8.Nesil bir işlemci
+ GTX 1070 Ekran kartı (Bütçem yeterse veya az bir farkla 1080 alabilirim.)
+ 16GB 3200 GHz RAM (3200 Hızını destekleyen bir sistem düşünüyorum.)
+ Elimde bana yeterli olacak bir SSD var.
+ Sıvı soğutma düşünüyorum.
+ Zevkine OC yapmayı düşünmüyorum, belki ileride gerekli olur diye OC destekli bir sistem istiyorum.
+ Mevcut bir monitörüm var fakat ilerde çift monitör için 144Hz'lik bir monitör alma planım var. (Ekstra bir bütçe ile.)
Fullhd monitör ile mi kullanacaksın?

Evet

Öneriniz için teşekkür ederim. Kafamdaki sistem buna çok yakın fakat kafamdaki kasa "Cooler master masterbox lite 5" Ama yanında verilen power 500W acaba 500W bu sisteme yeterli olur mu?
Benim GTX 1080 Fullhd çözünürlükte sıkıntı çıkardı. Birçok kişide aynı durumda. Bence 1060 alın.

Kart çok güçlü olduğu için kendini kısıtlıyor. %30-50 GPU kullanımı oluyor oyunlarda. Dolayısıyla yüksek FPS'leri göremiyorum.
Anladım, yani monitör çözünürlüğü ve ekran kartı seçimi bu noktada önemli. Bunu göz önüne alarak tekrar araştırma yapacağım, çok teşekkürler bilgilendirme için.

Benim GTX 1080 Fullhd çözünürlükte sıkıntı çıkardı. Birçok kişide aynı durumda. Bence 1060 alın.

Aynı korkuyu bende yaşadım, fakat öyle değil durum GTX 1080 FULL HD 60 HZ de bana yetiyor ve herhangibir yırtılmaya filanda denk gelmedim OverWatch :Ultra Ayralada Black Desert Online : Very High gayet yeterli

Aynı korkuyu bende yaşadım, fakat öyle değil durum GTX 1080 FULL HD 60 HZ de bana yetiyor ve herhangibir yırtılmaya filanda denk gelmedim OverWatch :Ultra Ayralada Black Desert Online : Very High gayet yeterli
Şimdi ben 1070 ekran kartı almayı planlıyorum. Bende 60Hz FHD bir monitör var, idarelik bunu kullanacağım. Rahata erdiğim zamanda FHD 144Hz alırım diyorum 1000 TL civarında fiyatı var çünkü, 2k falan çok zorlar beni. Bir sıkıntı olmaz mı 1070 GTX ile 1080P 144HZ'de. Öğrenciyim taksitle girişeceğim bu işe, gereksiz harcama yapmak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı