6000-7000 TL'lik Bilgisayar Toplama

Evet biliyorum ama 2K 144 Hz monitörlerin fiyatı G-Sync monitörlere göre daha fazla.
Bu durum beni 1060 6G'ye itiyor, arada 1.000 TL kadar bir fark var. 5.500 TL diğer parçalar tutuyor, Ekran kartı içinde 2.000 TL ve 3.000 TL seçenekler mevcut. Bilgisayarı dizip, onboard ekran kartı beni taşır mı? İnternette işlerim oluyor, onları halletsem bana yeter. Bir süre sonrada para olunca ekran kartı alırım diyorum.

Bu durum beni 1060 6G'ye itiyor, arada 1.000 TL kadar bir fark var. 5.500 TL diğer parçalar tutuyor, Ekran kartı içinde 2.000 TL ve 3.000 TL seçenekler mevcut. Bilgisayarı dizip, onboard ekran kartı beni taşır mı? İnternette işlerim oluyor, onları halletsem bana yeter. Bir süre sonrada para olunca ekran kartı alırım diyorum.
O fiyat bir sisteme 1060 6G almanızı önermem. Bence de monitör alıp ekran kartını bir süre sonra alabilirsiniz.

Onboard olarak sorunsuz kullanırsınız.
Teşekkürler, o halde sistemi kurup bir süre onboard idare edeceğim.

O fiyat bir sisteme 1060 6G almanızı önermem. Bence de monitör alıp ekran kartını bir süre sonra alabilirsiniz.
Teşekkürler, benimde içime sinmiyordu zaten 1060, onboard olarak bir süre idare edip ekran kartını o şekilde alayım. Malum kış, iş yok :)

Evet arkadaşlar sistemin bir kısmını satın aldım, SSD bende olduğu için ve bütçemin yetersiz olması sebebiyle ekran kartını alamadım :cry: Borçları kapatıp ekran kartını, sonrasında da monitörü almayı planlıyorum. Allah sizlere daha iyi bir sistem nasip etsin (y)

İntel İ7 8700K İşlemci
Z370 AORUS Gaming 5
Corsair 16GB (2x8) 3000 Mhz CL15 Ram
Cooler Master Masterbox 5 GM Kasa (750W Power Dahil)
Cooler Master Seidon 240V 240mm Sıvı Soğutma

Daha bilgili arkadaşlar yorum yapacaktır elbette ama seçtiğiniz anakart ve işlemci çok doğru karar bence. Diğer parçalar hakkında doğru yönlendirmeyi uzman arkadaşlar yapacaktır. Ben bir kullanıcı olarak tecrübemi aktarayım.

Forumdan aldığım yardımlarla İ7600K işlemci ve Z270 Tomahawk anakart aldım. OC ile 4.5 GHZ hızı ısınma sorunu olmadan rahatlıkla alıyorum. Üstelik ekran kartım R7 370 olmasına rağmen üst düzey oyunlarıda rahatlıkla oynayabiliyorum.

Daha bilgili arkadaşlar yorum yapacaktır elbette ama seçtiğiniz anakart ve işlemci çok doğru karar bence. Diğer parçalar hakkında doğru yönlendirmeyi uzman arkadaşlar yapacaktır. Ben bir kullanıcı olarak tecrübemi aktarayım.

Forumdan aldığım yardımlarla İ7600K işlemci ve Z270 Tomahawk anakart aldım. OC ile 4.5 GHZ hızı ısınma sorunu olmadan rahatlıkla alıyorum. Üstelik ekran kartım R7 370 olmasına rağmen üst düzey oyunlarıda rahatlıkla oynayabiliyorum.

Tesekkurler yorumun için. Uzun ömürlü ve güzel bir sistem için böyle bir yükün altına girdim. Bilmiyorum ne kadar doğru ama bu sistemi en az bi 10 yıl kullanırım diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı