650 TL'ye kadar Kali için Wi-Fi adaptörü önerisi

Dark Soul 22

Femtopat
Daha fazla  
Kali Linux için Wi-Fi adaptörü arıyorum. Aklımda fazlaca var ama tam karar veremedim. USB tarzı mı alayım yoksa düz modem tarzında mı? Sizce hangisi veya önereceğiniz var mı? Ucuz pahalı fark etmez, en fazla 650 TL.

Arkadaşım,
Amacını ve mesafe ihtiyacını bilmeden şimdi sana hangi marka modeli önermek gerek bilemedim. Çok uzun zaman önce yaklaşık 40Cm'lik çubuk model ve geniş baktığı bölgeyi iyi algılayan tipde kullandım. Sorunsuz driver yükledim. Çünkü içlerinden sorunsuz yüklenen driver paketleri çıktığı gibi kendisi de sorunsuz gördüğü birçok model var.

Ençok tavsiye edilenler ise (işe göre) awus serisi ile Realtek chipler oluyordu.

Güncel modeller için "Kali Linux Wi-Fi adapter list" diye arama yapabilirsin.

Ama amacın ve mesafen gibi konular her şeyi değiştirir.

Örnek fishing bir çalışma için 2 adaptör gerekir.

Her scripting tuning ayarı her modelde başarılı olmaz.
Notebook da kullanacak isen öncelikle dahili ile idare et. Var olan ile sorunlarını tespit et. Kali'nin veya amacına uygun forum/lar/da deneyimli kullanıcılar ile sohbet et.
Buradan ben veya başka birisinin senin ne yapacağını bilmeden önereceği her şey hata olur.

En mükemmel modeli de önersek senin bilgi ve becerini bilmeden başarını kimse garantileyemez.

Son model modemler brute-Force'u algılayıp direk seni bloke edeceğini de unutma.

Yeni konular

Geri
Yukarı