75 kilo 180cm boyda gelişim nasıl?

ZesuN

Hectopat
Yer
İzmir
Yaklaşık 7 aydır düzenli idman yapmaya çalışıyorum. Sınav senemdeyim o yüzden genel olarak hep Full body idmanlarla çalıştım üstüne hareket ve teknikleri değiştirerek devam ettim. Belki gelişim yeterli gelmeyebilir bana da gelmiyor fakat imkanlarım bayağı bir kısıtlı olduğu için bu kadar oldu. Ölçümlerimi aşağıya yazıyorum.
Kilo: 75 boy:1.80 kol: 35 (ne yazık ki geçen aydan beri dirseğimde olan problem yüzünden üstüne koyamadım.)
Omuz: 113cm.
Bel: 85 boyun: 39.

Dosya Ekleri

• IMG_8562.png
    IMG_8562.png
    855,8 KB · Görüntüleme: 181
  • IMG_8561.png
    IMG_8561.png
    674,1 KB · Görüntüleme: 177
  • IMG_8537.png
    IMG_8537.png
    608,1 KB · Görüntüleme: 177
  • IMG_8523.jpeg
    IMG_8523.jpeg
    133,8 KB · Görüntüleme: 185
Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl bir idman yapıyorsun? Vücut ağırlığıyla mı? Evde ağırlık çalışarak mı? Barfiks gibi ekipmanın var mı? yada salona mı gidiyorsun?

Hocam kendini gerince gayet iyi ama germeyince biraz şişik gözüküyor bel kısmına çalışmanı öneririm sınavında başarılar.

Hocam şu son ay yaptığım birkaç hata yüzünden belim yağlandı ondan böyleyim. Nisan ayındaki halim buydu.

Düzgün bir diyetle orayı atacağım.

Hocam şu son ay yaptığım birkaç hata yüzünden belim yağlandı ondan böyleyim. Nisan ayındaki halim buydu.

Düzgün bir diyetle orayı atacağım.

Yolunda başarılar...

Teşekkür ederim hocam.

@cinar_yasarrr Hocam kusura bakmayın sizi de devamlı etiketleyip rahatsız ediyorum.Sizin de görüşünüzü almak istedim sizce 7 aylık bir süreç için kötü mü?
7 ayda aşırı gelişim olmaz imkanının da kısıtlı olduğunu söylemişsin zaten kısıtlı imkanda çok bir şey yapılmaz fakat dolaptaki BCAA'yı görmedim sanma :D

BCAA alacağına tavuk göğsü alsan daha iyi.

7 ayda aşırı gelişim olmaz imkanının da kısıtlı olduğunu söylemişsin zaten kısıtlı imkanda çok bir şey yapılmaz fakat dolaptaki BCAA'yı görmedim sanma :D

BCAA alacağına tavuk göğsü alsan daha iyi.
Hocam bu arada onu ben çok çok önce almıştım yani spora bile başlamadan önce arkadaşın garip bir tavsiyesi üzerine aldım.Sonradan çok pişman oldum bende aldığıma.Vallahi 7 aylık süreçte elimden geleni yaptım benchte şu an 70 kiloda çalışıyorum dumbell presste 27,5 atıyorum.Sadece 3 gün gidebiliyordum, imkanım olmadığı için beslenmeye bir bütçem olmadı.

Hocam bu arada onu ben çok çok önce almıştım yani spora bile başlamadan önce arkadaşın garip bir tavsiyesi üzerine aldım. Sonradan çok pişman oldum bende aldığıma. Vallahi 7 aylık süreçte elimden geleni yaptım benchte şu an 70 kiloda çalışıyorum dumbell presste 27,5 atıyorum. Sadece 3 gün gidebiliyordum, imkanım olmadığı için beslenmeye bir bütçem olmadı.
3 gün az onu yükseltmeye çalış, bench ağırlığın gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı