7800x3D 89.5 dereceyi görmesi normal mi?

ömer1999

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün AM5 sisteme geçtim işlemci olarak 7800x3D kullanıyorum. Fakat sıcaklıklara baktığımda Max 89.5 dereceyi gördüğünü fark ettim. 240mm sıvı soğutucu kullanıyorum. Değerler çok yüksek değil mi?

Yük altında 89.5 boşta 46 48 civarı
Boşta iyi değerleri zaten yeni ryzen'lar birazdaha ısınıyor.Ama yükte fazla gibi geldi en fazla 70 75 olmalı , kullandığınız soğutma nedir ? bu arada yeni ryzen'lar için 360mm sıvı soğutma kullanılmalı deniyor.

Termal macun değiştirdin mi?

Evet daha bugün topladım sistemi MX-4 kullandım.

Boşta iyi değerleri zaten yeni Ryzen'lar biraz daha ısınıyor. Ama yükte fazla gibi geldi en fazla 70 75 olmalı, kullandığınız soğutma nedir? Bu arada yeni Ryzen'lar için 360mm sıvı soğutma kullanılmalı deniyor.

Haklısınız galiba kullandığım sıvı soğutma dandik bir marka en kısa sürede değiştireceğim izloy marka 240mm kullanıyorum şu an.

Teşekkür ederim tavsiyen için peki bu işlemciyi kule tipi soğutabilir mi onerebileceginiz kule tipi var mı acaba?
Amazon.com.tr (Alınır)

SE-214XT bile yeterli olur. x3D ne kadar güç üretmese de 3DVCache yüzünden ısı iletimi daha kötü diğerlerine göre o yüzden çok dert etme. Zaten x3D işlemcilerde frekansın çok önemi yok non x3D'ler kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı