7HZ Salnotes Zero almak doğru bir karar mı?

RayOula

Kilopat
Merhaba, iki yıldır JBL T110 kullanıyorum. Çoğunlukla casual müzik dinlemek için kullanıyorum ama yeri geldiğinde de mixing yapmak zorunda kalıyorum. Ve mixlerim düzgün olmuyor çünkü kulaklık biraz fazla düşük seviye kalıyor gibi. Çabuk bozulması da cabası.

Bu yüzden uzun süredir kablosu değiştirilebilir ve sesi daha kaliteli olan IEM kulaklıklar arayışı içindeydim. Uzunca bir süre KZ markası kulaklıklarına baktım ama biraz dengeli ses verenleri hep 3k-4k civarındaydı. İki gün önce diğer marka bütçe kulaklıklarına bakmaya başladım ve hakikaten daha ucuza referans olabilecek kulaklıklar buldum. Moondrop Chu veya Trusthear zero gibi. Dün de artık 7hz salzone zero ya kadar geldim. Fiyatı 20 dolar olmasına rağmen vergisiyle kargosuyla 50 doları rahat buluyor kendi sitesinde. Aliexpresste 830 TL gibi fiyata geliyor ama Şubat'ın ortasında teslim edilcek olması beni baya bi rahatsız etti. Aynı ürün Amazonda da satılıyordu ve vergiler ve kargo dahil 1500 liraya aldım. Teslim tarihi 16 ocak olarak görünüyor.

Sizce bu kadar fazla verdiğim değer mi? Kullananlar ne düşünüyor? Teşekkürler.

1500₺'ye Truthear Zero alabiliyorsun shenzenaudio'dan. Vergi yok ve kargo da ucretsiz zaten. Eger iptal edebiliyorsan edip onu degerlendirebilirsin.

Asil soruna gelirsek, bence giris seviye denebilecek 7Hz Salnotes Zero, Moondrop Chu, Truthear Hola yada Tangzu Waner gibi 20$ alti iemler icin 1500₺ odemek hic akil kari degil.

1500₺'ye Truthear Zero alabiliyorsun shenzenaudio'dan. Vergi yok ve kargo da ucretsiz zaten. Eger iptal edebiliyorsan edip onu degerlendirebilirsin.

Asil soruna gelirsek, bence giris seviye denebilecek 7Hz Salnotes Zero, Moondrop Chu, Truthear Hola yada Tangzu Waner gibi 20$ alti iemler icin 1500₺ odemek hic akil kari degil.
Evet fiyat olarak baya fark var ama benim için sesin dengeli olması lazım. Trusthear zero ise biraz daha farklı duruyor bu konuda. Ayrıca Shenzhen audio sitesini de hiç kullanmadım. Kulaklıklar için denendikten sonra iade edebilme şansımız var mı bilmiyorum. Amazon bunu yapıyor ama. Eğer çok beğenmezsem iade ederim diye düşündüm.

Shenzenaudio guvenilir bir site o acidan sorun olmaz. İade konusuna gelirsek bu tarz iadelerde urunde sorun yoksa ve iade etmek istersen gonderim masrafi sana ait oluyor bilidigim kadariyla, cok mantikli degil yani iade etmek. Ama sirf iade sansi var diye ayni kulakliga 2-2.5 kat para vermek cok daha mantiksiz. Ben mesela ayni durumda olsam onun yerine yine neredeyse ayni paraya veya uzerine biraz ekleyip 3 farkli urun alirim, begendigimi kullanirim digerlerini satarim yada hic olmadi hediye ederim, bir sekilde degerlendiririm her turlu.

Shenzenaudio guvenilir bir site o acidan sorun olmaz. İade konusuna gelirsek bu tarz iadelerde urunde sorun yoksa ve iade etmek istersen gonderim masrafi sana ait oluyor bilidigim kadariyla, cok mantikli degil yani iade etmek. Ama sirf iade sansi var diye ayni kulakliga 2-2.5 kat para vermek cok daha mantiksiz. Ben mesela ayni durumda olsam onun yerine yine neredeyse ayni paraya veya uzerine biraz ekleyip 3 farkli urun alirim, begendigimi kullanirim digerlerini satarim yada hic olmadi hediye ederim, bir sekilde degerlendiririm her turlu.
Hocam merhaba, kulaklık alma arefesindeyim, aliexpressten bakıyordum şimdi forumda bu mesajı gördüm. Shenzhenaudio da vergi yok derken nasıl oluyor yani? Vergi çıkmıyor mu, ödemiyormuyuz. Eğer gerçekten öyleyse zero:red almayı cok isterim, vergisiyle birlikte cadenza düşünüyordum bütçeme

Kulaklığı aldım denedim, bassı çok fazla punchy geldi. Beklediğim kadar detaylı değildi ve bazı sesler tiz geliyordu. Ayrıca sağ kulağımı acıttı. İade ettim. Denersem şimdi de truthear hexa deneyeceğim.

ilk kez bu tarz bir sikayet duydum redle ilgili. Adaptor 20-200Hz araligina ortalama +5dB boost ekliyor denebilir belki ama adaptor olmadan da fazla geldiyse baslar bilemedim, sana gore degilmis demekki. Harman 2018 curve ile oldukca yakin tuninge sahip aslinda.

ilk kez bu tarz bir sikayet duydum redle ilgili. Adaptor 20-200Hz araligina ortalama +5dB boost ekliyor denebilir belki ama adaptor olmadan da fazla geldiyse baslar bilemedim, sana gore degilmis demekki. Harman 2018 curve ile oldukca yakin tuninge sahip aslinda.
Zero red yazıyor kafa gitmiş gece gece. Ben Salnotes Zero dan bahsediyordum. Bugün de sınav var mahvolduk öyleyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı