8 GB RAM ile 4x2 GB RAM Farkı

UstaUser

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi (Hedef)
Merhaba arkadaşlar. 8 GB HyperX RAM (8GB HyperX Black Blu DDR3 1600MHz CL10 Ram - PC - Bellekler - Vatan Bilgisayar) garantiye gitmişti (Vatan'dan almıştım). Ürün değiştirildi. Yarın teslim almaya gideceğim. Onun yerine 4x2 GB CL 9 alsam daha mantıklı olmaz mı diye düşünmeye başladım. Ama işin ilgincine bakın:

4 GB HyperX Genesis DDR3 1600 MHz CL 9 PC RAM: Tıklayın - 99 TL

8 GB (4x2GB) HyperX Genesis XMP DDR3 1600 Mhz CL 9 RAM: Tıklayın - 278 TL

4 GB olandan 2 tane almak daha mantıklı değil mi? Neden aralarında bu kadar fark var? Ayrıca 8 GB yerine bunlardan birini almak daha mantıklı olur mu? Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekleme: Elmadağ - İstanbul şubesinden teslim alacağım.

İlginç bir durum yok, tek modül 4 GB olan %46 indirimde. İnternete özel bir kampanya mevcut. O yüzden ucuz. :)

Tek modül al, boş yere slotu doldurmanın anlamı yok. :)

Yani yine siyah olanı değiştirmeden alayım mı, zaten sıfır bir şekilde gelecek? CL10 olması kötü değil mi ki? Ayrıca 4 tane boş yer var, 2 tane takmak daha mantıklı değil mi?

Oyunlarda farketmezsin CL9 ve CL10 bellekler arasındaki farkı. Performansı olumsuz etkilemez.

Ama hem CL9 olması, hem de tek belleğe oranla (4 slot var) 2 belleğin aynı anda çalışması daha iyi olmaz mı?

Tamam, en iyisi o olacak gibi. Tekrar teşekkürler. Konu kilitlenebilir.

Tabii ki kanıtlanmış. Dual Channel boşuna konulmuyor. Bak sana şöyle örnek vereyim. Tek şeritli bir yolda mı daha rahat edersin, yoksa çift şeritli bir yolda mı ?

V0NiI.jpg

Bu forumu takip edip, halen RAM frekansının, CL değerinin, tek modül olup olmadığının "günlük kullanım ve oyun sistemlerinde" etkisinin olmadığını anlamadıysanız pes! Haluk abi gerekli açıklamayı ve testi yaptı.

Hangisi ucuz ise onu al kardeşim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı