Acer Aspire 5745g RAM uyumluluğu

kayalican

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Bende Acer Aspire 5745g cihaz var.
  • i7 740qm 1.73 ghz (2.9ghz)işlemci
  • 2gb Nvdia GT420m paylaşımsız ekran kartı
  • 240gb kingston SSD (kendim ekledim)
  • 2x2gb 1066mhz ram mevcut şimdi ben 4gb daha ram eklemek istiyorum .
Anca şöyle bir sorun var uygun rami nereden bulabilirim ? Başka bir pc hurdasından 2 adet 1333 mhz ram ekledik 8gb ram oldu. Fakat 8 sn de açılan pc 15-16 sn dolaylarında açıldı. Anlayacağınız üzre cl vs değerleri uyuşmadı. Bana ekteki fotoğraftaki RAM'e uygun RAM önerebilir misiniz ?

D.N:Anakartta 4 adet slot mevcut 16 GB'a kadar destekliyor. 2x2 GB yada 1x4 GB RAMeklemek istiyorum sizce sağlıklı olan hangisi olabilir.
Ram değerlerini Everest utimade portable adlı programdan buldum.(Merak edenler için.)

Adsız.png

İlave ettiğin RAMlerden sonra arka arkaya 3-5 restart yaptırıp sonra açılış performansını değerlendir bence, değerlerde iyileşme olabilir.

Kullanmakta olduğun nanyalar 1333mhz, clsi 9, 1.5v.
Ya ikinci el aynısından bulmaya çalış(ebay'de sıkıntısız, memlekette sıkıntı olabilir) ya da o özelliklerde ram al.

Sıfır alacaksan yerinde olsam 4 GB alırdım, 2 GB alsan ilerde başka makinaya takmazsın ama 4lük daha bir işe yarar. Gözle görülür bir fark da yaşamazsın 2+2 yerine tekli 4lük alarak.

İkinci el alacaksan, birebir aynısından almak kaydıyla 2lik alırdım, yabancılık çekmezlerdi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı