Acer Aspire V5-123 Mavi Ekran Sorunu

legatusVI

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Marka/Model : Acer Aspire V5-123
Yazılım : Win 8 Pro x64
Işlemci : Amd E1 2100 Apu
HDD : Toshiba 500 Gb 5400 Rpm
Ram : Samsung 4 Gb 1333 Mhz DDR3 Tek Kanal
Chipset: Amd K16 İmc

Yukarıda özelliklerini belirttiğim ve kullanmakta olduğum bir notebooka sahibim. İnternette dolaşmak ve görüntülü görüşme yapmak için almıştım ancak ilk zamanlarda çok sık olmasada notebooku açarken "Kişisel Bilgisayarınızda Bir Sorun Oluştu" uyarısıyla beraber Mavi Ekran alıyordum ve notebooku yeniden başlatmak zorunda kalıyordum ve sonrasında notebook açılıyor masaüstüne girebiliyordum.
Bu sorunu garantiye gönderecek kadar vaktim olmadı çünkü notebooku yurt dışına gönderdim.
Mavi Ekran sorunları ve yeniden başlatmalar zamanla artınca donanımda sorun olabileceğini düşündüm, HDD ve Ramlerden şüphelendim. Açıkçası kullanım esnasında HDD den sesler geliyordu. İlk önce Ramleri testen geçirdim bir sorun çıkmadı bende format atarak devam ettim.
Dün itibariyle ise notebook her açılışında Mavi Ekran ve yeniden başlatmaya başladı ve bu süreç bir kısır döngüye döndü artık masaüstüne hiç geçemiyorum. BIOS menüye girebiliyorum büyük ihtimalle format atarken ek alan bırakmamış olacağımdandır ki kurtarma da yapamıyorum. Ne dersiniz, HDD kesin olarak bozuk mudur? Zaten SSD takviyesi yapmayı düşünüyordum. Sorunu kesin olarak saptamaya çalışıyorum.
Rami test ettim sağlamdı başka Ramlerle denedim yine problemle karşılaştım. Başka bir HDD taktım ancak içinde sistem kurulu olduğu için chipset uyumsuzluğundan sistem görmedi dolayısıyla HDD testini tam yapamadım.
Notebookun HDD'si bozuk mudur kesin olarak ? Ona göre SSD takviyesi yapacağım ve Chipsetim Sata 3 müdür ? Sizlere danışmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef , bilgisayar bahsettiğim gibi açınca mavi ekranda "Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor" uyarısı verip kendi kendini yeniden başlatıyor ve bu sürekli devam ettiğinden masaüstüne ulaşamıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı