Acer Nitro 5 nasıldır?

Hocam ben de şaşırdım almadan önce her teknoloji forumunda konu açtım herkes gözün kapalı al dedi fakat ben alıp sorun yaşadıktan sonra araştırma yaptığımda çok fazla sorun yaşayanı gördüm. Hatta bugün servisten teslim aldım bilgisayarımı teknisyenle de ayak üstü sohbet ettik son zamanlarda gelen 10 Nitro ve Aspire serisinin 7'sinde aynı vaka varmış. Kendimi geçtim teknisyen bile söylüyor bunu. Forumda açtığım konulara bakarsanız Acer fanboyları tarafından linç bile yedim :D

Gecmis olsun tekrardan. 1 dolarlik termal ped icin bu kadar sorun yasatmalari komik olmus gercekten. O zaman teknik bilgi varsa urunu satin almak isteyen kisiler aldiktan hemen sonra termal padleri ve macunu Thermal Grizzly tarzi bir markanin urunleriyle degistirmeli. Gerci urunun icini acinca garanti disi kaliyordu sanirim.

Gecmis olsun tekrardan. 1 dolarlik termal ped icin bu kadar sorun yasatmalari komik olmus gercekten. O zaman teknik bilgi varsa urunu satin almak isteyen kisiler aldiktan hemen sonra termal padleri ve macunu Thermal Grizzly tarzi bir markanin urunleriyle degistirmeli. Gerci urunun icini acinca garanti disi kalıyordu sanirim.

Kalmıyor hocam. Direkt bu markadan uzak durmak en mantıklısı. Panel kalitesi de çok kötü servisi zaten rezalet.

Kalmıyor hocam. Direkt bu markadan uzak durmak en mantıklısı. Panel kalitesi de çok kötü servisi zaten rezalet.

Kalmiyorsa teknik bilgisine guvenen alabilir diyeyim o zaman zira 24K'ya satilan 6800H'li 3060 ve 30K'ya satilan 3070'li modelin de pek alternatifi yok piyasada. Panel deseniz Victus serisi de ayni paneli kullaniyor. Servis deseniz ben bu ulkede Apple servisi haricinde isinizin sansa kalmadigi bir servis daha gormedim. Biraz da Dell ve Monster olabilir belki onlar da digerlerine nazaran bir tik daha iyi.

Kalmiyorsa teknik bilgisine guvenen alabilir diyeyim o zaman zira 24K'ya satilan 6800H'li 3060 ve 30K'ya satilan 3070'li modelin de pek alternatifi yok piyasada. Panel deseniz Victus serisi de ayni paneli kullaniyor. Servis deseniz ben bu ulkede Apple servisi haricinde isinizin sansa kalmadigi bir servis daha gormedim. Biraz da Dell ve Monster olabilir belki onlar da digerlerine nazaran bir tik daha iyi.

Hocam en iyisi sağlam para verip Lenovo Legion serisi ASUS ROG serisi gibi üst düzey ürün almak. Bir kez verin ömürlük kullanın misali.(2014'te aldığım Lenovo Z500 laptop hala canavar gibi) sırf 4 5 bin lira vermemek için riske girip kalitesiz ürün kullanmaya değmez bence. Bu arada evet Monster tercih edilebilir. Parça kalitesi kötü ama en azından servisleri iyi.

Hocam en iyisi sağlam para verip Lenovo Legion serisi ASUS ROG serisi gibi üst düzey ürün almak. Bir kez verin ömürlük kullanın misali.(2014'te aldığım Lenovo Z500 laptop hala canavar gibi) sırf 4 5 bin lira vermemek için riske girip kalitesiz ürün kullanmaya değmez bence. Bu arada evet Monster tercih edilebilir. Parça kalitesi kötü ama en azından servisleri iyi.

Legion'lar iyi cihazlar ama hem cok pahali satiliyorlar hem de guncel modelleri bulmak zor. Stok sorunlari var. ROG'larin da dedigim gibi Asus servisi rezalet yine ancak modellerin kendisinde sorun yok onlar iyidir ama 20-30K araliginda da duzgun ROG modeli yok maalesef. Eski 4800H - 3050 Ti'li model var o da alinmaz acikcasi artik.

Legion'lar iyi cihazlar ama hem cok pahali satiliyorlar hem de guncel modelleri bulmak zor. Stok sorunlari var. ROG'larin da dedigim gibi ASUS servisi rezalet yine ancak modellerin kendisinde sorun yok onlar iyidir ama 20-30k araliginda da duzgun ROG modeli yok maalesef. Eski 4800H - 3050 Ti'li model var o da alinmaz açıkçası artik.

Siz de bir nevi haklısınız hocam da 20 30kya bu markaları alıp baş ağrısı çekmenin acısını çekmek de ayrı dert yapacak çok bir şey yok gibi.

Uzak durun hocam leş gibi bir pcdir kendisi. Servisi de rezalet içindeki kullandığı termal pedler de rezalet. Ben de dahil çoğu tanıdığım anakart sorunu yaşadı kullandıkları termal pedler sakız gibi bir şey 1 ay gibi kısa sürede akıyor. Mümkünse başka bir markaya yönelin.
ne tavsiye edersiniz peki hp victus bakiyordum bir de ayni fiyat aralığında o iyi midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı