Açık Öğretimden Lise Okumak

042ugur042

Hectopat
Merhabalar Techopat Sosyal Sakinleri

Sorum şu: Açık öğretime yazılıp liseyi okumayı düşünüyorum.
22 yaşındayım eğitim müfredatından uzun süredir uzağım.
Eskiden liselerde bölümler oluyordu mesela muhasebe gibi...
Şimdi öyle bi'şey var mıdır?

Buludugun ile bagli mesleki okullara gore milli egitim destekliyor. Ben aciktan okudum bundan onceki mesela lise de makine ressamligi di bolumum. Daha sonra milli egitim bu dali kaldirmis. E tabii ki korkma kaldirdi diye mağdur edecek degil ya onunla ilgili bölüme aktardi. Makine imalat cnc torno falan. Yani kisaca lise terksen daha once bulundugun Bolu'me yolluyor. Eger daha hiç baslamamissan bolum seciyorsun sanirim. Ama benden tavsiye benim firsatim olmadi ben direkt duz okurdum. Sadece sinavlara girerdim. Diger turlu cok vakit kaybi ve calissan bile zorluk cekersin. Illa meslek okucam dersen oku iyi bir şey benim de dedigimi uygulama tavsiye. Bu arada surekli acik liseyi takip et cok karisik sistem eskisi gibi degil.

Açıktan düz okuyucaksan Banka'ya para yatırıp ders kitaplarını seçtikten belli bir süre sonra seçtiğin derslerden sınava giriyorsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı