Age of Empires 3 tavsiyeleri

01Asmodeus

Hectopat
Age of 3 indirdim ama bir türlü beceremiyorum. Oyunu bilen ve iki üç tüyo verebilecek arkadaşlar anlatırsa sevinirim. Bu tür oyunları unutmuşu. En son çocukken Age of 2 oynuyorduk hatırlamıyorum bile.

Ben oynayan biriyle konuşmak istediğim için buraya konu açtım belki çıkar diye. Yine de sağ olun.

Seviyeniz nedir hocam, eğer sıfırsanız bazı kalıplaşmış taktikler var onları öğrenmeniz sizi çok ilerletir.

Mesela oyun başında kaç işçi hangi kaynağa gidecek tarzında. Maalesef bu tarz taktikleri video izleyip biraz da ezberlemeniz gerekiyor.

Olmadı Discord kanallarında birlikte öğrenecek arkadaş bulabilirsiniz

Eski Age3 ise belgelerimden işlem yaparak tüm kartları aç. Videolar mevcut oyun bilgisiyle alakası yok kartları açmanın. Basit bir işlem. Ondan sonra kolay botlara karşı maç atacaksın oyundaki birlikleri, kartları v.s her şeyi deneyeceksin. Bir şeyler başarmaya başladığında botların zorluk seviyesini yükselteceksin.

Başka türlü ne tavsiye verirlerse versinler kendin öğrenmedikten sonra boş çünkü oyunda çok fazla hamle var.

Seviyeniz nedir hocam, eğer sıfırsanız bazı kalıplaşmış taktikler var onları öğrenmeniz sizi çok ilerletir.

Mesela oyun başında kaç işçi hangi kaynağa gidecek tarzında. Maalesef bu tarz taktikleri video izleyip biraz da ezberlemeniz gerekiyor.

Olmadı Discord kanallarında birlikte öğrenecek arkadaş bulabilirsiniz
Yeni indirdim 0ım

Eski Age3 ise belgelerimden işlem yaparak tüm kartları aç. Videolar mevcut oyun bilgisiyle alakası yok kartları açmanın. Basit bir işlem. Ondan sonra kolay botlara karşı maç atacaksın oyundaki birlikleri, kartları v.s her şeyi deneyeceksin. Bir şeyler başarmaya başladığında botların zorluk seviyesini yükselteceksin.

Başka türlü ne tavsiye verirlerse versinler kendin öğrenmedikten sonra boş çünkü oyunda çok fazla hamle var.
Dediğiniz şeyi anlayamadım eski age3 ne oluyor, ne belgesi açıklayabilir misiniz ?

Önce oynayacağın medeniyet ile destelerini ayarla, oyun tarzına göre kart seç. İşçileri kaynaklara eşit dağıt. Ordu çıkarmadan çağ atlatma agresif yapanlara karşı hemen yıkılırsın. Oynayarak öğrenirsin ancak buradan detaylı yazmak zor.

Ben oynayan biriyle konuşmak istediğim için buraya konu açtım belki çıkar diye. Yine de sağolun.
Benim önerim de aynı olacak fakat ben age of oyunlarını hep böyle öğrendim şuan da Age of Mythology oynuyorum. Bu tarz oyunlarda en önemli olay oyun başı evresidir eğer erken oyun aşamasını iyi oynarsan çok rahat üstünlük alırsın ve kolay kolay vermezsin. Oyun sonunu oynamak daha kolaydır. Youtube üzerinden First 10 minutes ve early game rehberlerini izlemeni tavsiye ederim ve kesinlikle tek bir oyun tarzına bağlı kalmamalısın oyunda uzun zaman geçirdikçe kendine uygun bir oyun stili ediniyorsun zaten. Yukarıda arkadaşın dediği gibi ne kadar taktik versek de kendin oynayıp denedikçe gelişeceksin. Kolay zorlukta rakiplere karşı oyun tarzını oluşturduktan sonra yavaş yavaş zorluğu arttıracaksın zaten.

Geri
Yukarı