Ailem derslerimden ötürü sevdiğim şeyleri elimden alıyor

Bana kalırsa şu zamanda okumak tamamen boş. Kendini geliştir. Okul insanı gelecek hayatındaki köleliğe alıştırır diye düşünüyorum, çünkü bir fark göremedim. Yine de sen bilirsin.

Merhaba, derslerimden çok fazla zayıf getirdiğim için (6 dersten kaldım) bana bol bol ceza koydular.
Lise 9. sınıf olduğu belli oluyor. Üniversite hariç tutulduğunda en zor sınıftır. Ben sadece biyolojiden kalmıştım ama telafi sınavı bile gerekmeden sınıfı geçtim. (Okuldan üçüncülük ile mezun oldum)

Ancak 6 zayıf çok fazla.

dersler hiç umrumda değil liseyi sadece ehliyet alabilmek için okumayı düşünüyorum.
O düşünce ile geçmek çok zor.

Yani hocam bence oku diyenler tamamen ezbere konuşuyor. Sürü psikolojisi. Bakın, sadece okuyarak hiçbir yere varacağını düşünmüyorum.

En basit örnek benim de hedefim olan Milli Savunma Üniversitesi. Gerekli puanı alıp üniversitesine girince işsiz kalma gibi bir ihtimalin yok ama gidip su ürünlerini okursan tabii ki işsiz kalırsın.

Okumak boş değil iş açığı olan mesleği okursan işiz kalmazsın. Okumazsan işin zor eğer ticaret ya da kendi işini kurmazsan parasız kalırsın. Zenginlerin çoğu hayata 5-0 olarak başlıyorlar ya babası mühendis girişimci vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı