Ailem derslerimden ötürü sevdiğim şeyleri elimden alıyor

Okumanın kötü olduğunu söylemiyorum, ama ya çok iyi bir yerden okuyacaksın ya da okumayacaksın şuan bu durumda. Bu yaşta bunları görmek pek de zor değil. Okumak için kafa lazım herkes yapamayabilir.

Yani hocam bence oku diyenler tamamen ezbere konuşuyor. Sürü psikolojisi. Bakın, sadece okuyarak hiçbir yere varacağını düşünmüyorum.
Haklısın, sadece okuyarak bir yer kazanılmaz. Ama okuyarak, okumadan elde edebileceği birçok şeyi elde edebilir. Biz millet olarak okumayı sevmiyoruz ne iş versen çalışırız sonra kendimizi geliştirmeyip monotonlaşmış hayat yaşarız. Her ortamın kendi güzelliği vardır ve seni kötü yola sürükleyecek hiçbir şey güzel değildir. Her zaman yenilikçi, kendini geliştiren bir insan olacaksın. Yoksa ortam yaptım 4 üzerinden 2 ortalama ile üniversite bitirdim kafasıyla olmuyor mezun olmak.

Okumanın kötü olduğunu söylemiyorum, ama ya çok iyi bir yerden okuyacaksın ya da okumayacaksın şu an bu durumda. Bu yaşta bunları görmek pek de zor değil. Okumak için kafa lazım herkes yapamayabilir.

Hocam anlaşılan sizin okumaya niyetiniz yok bildiğiniz yoldan devam edin.

Benim kuzenim Düzce bilgisayar mühendisliği mezunu şu an Bootcamp yapıyor bittikten sonra muhtemelen iyi bir şirkette işe başlayacak. Şimdi sizin düşüncenize göre kuzenimin işsiz kalması lazımdı.

Son düzenleme:
Şimdi kötü dersleri falan boşver bu ülkede bu kadar sıkıntıya bir öğrenci ders çalışmayı düşünemez. Ailen bu konuda çok saçma.
Ülkenin durumu belli tamam eyvallah ama hiç mi kendimiz de bir şey aramamalıyız, hep nasıl olsa bu böyle deyip bir şeylerden kaçınmalı mıyız? Hepimiz aynı ülkedeyiz eyvallah, okul sevilmeyebilir ama yapabilen kişilerde aynı ülkede ve kendimize her şeye rağmen etkinlik, başarı sağlayabiliyoruz. Her şey mi sanal aleme kaydı, sanal alem olmadan yaşayamayız mı yani biz gençler sanal alem ile ilgili şeyler çoğaldıkça daha çok gömülüyoruz. Elbette mutlu olunabilecek oyunlar oynanacak, filmler izlenecek vs. ama sorumluluklarımızı ülke kötü deyip batan gemide daha çok batarak mı erteleyeceğiz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı