Alan Wake II'nin sistem gereksinimleri açıklandı

Biraz düşündüm'de abarttım bence. 5xxx serisi kartlar çıktıktan sonra yavaş yavaş temeli kazarlar 6 veya 7 serilerin'de sürerler.
Umarım bir an önce güzel bir atılım yaparlar. Piyasada sadece AMD ve Nvidia'nın bulunması iyi değil. Intel'in atılım yapması diğer 2 markanın da gelecek nesil ürün gamını etkileyecektir.

Güzel bir rekabet olursa Nvidia tercih edenler yine Nvidia tercih ederler ama eskiye nazaran fiyatlarında kayda değer bir düşüş görürüz.

AMD'yi kendini eskiye kıyasla daha fazla geliştirmiş bir şekilde görürüz.

Intel'i de artık işlemcileriyle değil, ekran kartlarıyla anmaya başlarız.

Umarım bir an önce güzel bir atılım yaparlar. Piyasada sadece AMD ve NVIDIA'nın bulunması iyi değil. Intel'in atılım yapması diğer 2 markanın da gelecek nesil ürün gamını etkileyecektir.

Güzel bir rekabet olursa NVIDIA tercih edenler yine NVIDIA tercih ederler ama eskiye nazaran fiyatlarında kayda değer bir düşüş görürüz.

Dediğiniz gibi her şey. Yanın'da Teknoloji'de önemli. XeSS'di sanırım tam nasıl bir şey bilmiyorum ama daha gelişmesi gerek olduğunu duymuştum. Arc'li sistemler çok ucuz ama yazılımı insanı çok düşündürtüyor maalesef.

Umarım bir an önce güzel bir atılım yaparlar. Piyasada sadece AMD ve Nvidia'nın bulunması iyi değil. Intel'in atılım yapması diğer 2 markanın da gelecek nesil ürün gamını etkileyecektir.

Güzel bir rekabet olursa Nvidia tercih edenler yine Nvidia tercih ederler ama eskiye nazaran fiyatlarında kayda değer bir düşüş görürüz.

Bunu 4090 kullanan bir hocam diyor beyler ona göre.

Kimse bu durumdan memnun değil yani.

Gtx 970'den tut RTX 4090'a kadar.

Bunu 4090 kullanan bir hocam diyor beyler ona göre.

Kimse bu durumdan memnun değil yani.

Gtx 970'den tut RTX 4090'a kadar.
Çünkü 2025 senesi geldiği zaman oyun gereksinimlerine 5090 eklediklerinde, 4090'nın şu anki 3090 ya da 3090Ti'dan bir farkı kalmayacak.

Günümüzde 3090/3090Ti tercih etmek isteyen var mı? Onun yerine realistik olarak 4070 ya da 4070Ti tercih edersiniz, değil mi? Zamanında 3090/3090Ti tercih edenler de ileriye dönük olduğunu düşündüğünden tercih etmişti ancak günümüzeki durumu ortada.

Dediğiniz gibi her şey. Yanın'da Teknoloji'de önemli. XeSS'di sanırım tam nasıl bir şey bilmiyorum ama daha gelişmesi gerek olduğunu duymuştum. Arc'li sistemler çok ucuz ama yazılımı insanı çok düşündürtüyor maalesef.

Mesela bazı oyunlar XeSS FSR'dan daha iyi. Mesela FH5.

XeSS daha iyi görüntü sunuyor. Kalite modunda.

Günümüzde 3090/3090Ti tercih etmek isteyen var mı? Onun yerine realistik olarak 4070 ya da 4070 Ti tercih edersiniz, değil mi? Zamanında 3090/3090Ti tercih edenler de ileriye dönük olduğunu düşündüğünden tercih etmişti ancak günümüzeki durumu ortada.

Evdeki hesap çarşıya uymuyor işte. Hele şirketlere asla ve asla uymaz. NVIDIA her zaman diyorum ve demeye devam edeceğim. Bencil abi bu kadar. Diğer özellikleri çok iyi orasında hemfikirim.

Mesela bazı oyunlar XeSS FSR'dan daha iyi. Mesela FH5.

XeSS daha iyi görüntü sunuyor. Kalite modunda.
Harbiden ilk defa böyle bir özelliği Layers of Fear 2023 de kullandım.

XeSS bence müthiş, özellikle her detaya baktım kalite ve dengeli modunda çok iyi performans sunuyor. Kalite modunda görsellikte fark göremedim FSR halt etmiş.

Aynı optimizasyon sorunu olan oyunlardan biri bence RTX kapalı 4K ultra da 60-70 FPS takılıyor kart.

Harbiden ilk defa böyle bir özelliği Layers of Fear 2023 de kullandım.

XeSS bence müthiş, özellikle her detaya baktım kalite ve dengeli modunda çok iyi performans sunuyor. Kalite modunda görsellikte fark göremedim FSR halt etmiş.

Oyunda zaten XeSS varsa, ve FSR kalite modundan iyi ise, XeSS kullanamak mantıklı. Ama FPS değerleri ne olur onu bilemiyorum. Aynı ise kullan gitsin yani FSR, XeSS aynı geminin malları gibi. Aynı yaptığı şey aynı.

Geri
Yukarı