Alan Wake II'nin sistem gereksinimleri açıklandı

Oyunda zaten XeSS varsa, ve FSR kalite modundan iyi ise XeSS kullanamak mantıklı. Ama FPS değerleri ne olur onu blemiyorum aynı ise kullan gitsin yani FSR, XeSS aynı geminin malları gibi aynı yaptığı şey aynı.
Unreal engine 5 oyunu olduğundan mıdır bilmem ancak FSR doğru düzgün çalışmıyor, FPS aynı.

Oyunu optimize etmek, çok zahmetli ve masraflı iştir. Firmalar DLSS ve FSR'a güveniyor da yanlış ve bu sistem gereksinimlerine rağmen hâlâ RTX 30xx serisini sıfır olarak satın alan varsa da denecek bir şey yok. Minimum RTX 40xx serisinin satın alınması gerekiyor artık. AMD civarında da RX 70xx.

Hocam dünyada birçok iş çok zor. Onlarda işlerini yarım yapıp update ile mi düzeltsinler? İnşaat işçilerinin işi çok zor, 2 tuğla az mı koysunlar? Bu nasıl mantık Allah aşkına. Evet bende de 4070 var, güncel teknoloji tabii ki takip edilmeli ancak 2070 super gücünde bir gpu ile çalışan dandik ps5'te bile canavar gibi 60 fps çalışan oyunun bu gereksinimler ile çıkması rezalettir, tembelliktir, oyuncu kısmını salak yerine koymaktır.

Sistem gereksinimleri rezilliği yetmezmiş gibi bir de bildiğim kadarıyla PC tarafında sadece Epic Games'te satışa çıkacakmış. İnsanlar zaten Launcher'dan, errorlardan bıkmış durumda üstüne bu gereksinimlerle kim satın alacak bu oyunu?

Sistem gereksinimleri rezilliği yetmezmiş gibi bir de bildiğim kadarıyla PC tarafında sadece Epic Games'te satışa çıkacakmış. İnsanlar zaten Launcher'dan, errorlardan bıkmış durumda üstüne bu gereksinimlerle kim satın alacak bu oyunu?
2020 yılında Remedy Entertainment, Epic Games ile ''henüz'' duyurmadığı 2 oyununu Epic Store platformunda çıkartacağına dair bir sözleşme imzalamıştı.

Sanırım sözleşme ya devam ediyor ya da uzattılar. Ama ben de Steam'de çıkmasını bekleyeceğim. Epic kullanmıyorum.

Bu oyun ile Nvidia'nın iş birliğinde olduğu bariz belli. DLSS, FSR gerektirecek kadar kötü optimize etmelerinin amacı AMD ekran kartlarını zor durumda bırakmak. Onlar da biliyor FSR'ın Quality hariç çamur gibi olduğunu.

Çoğu oyun böyle abartılı gereksinimler ile geliyor. Oyun tam olarak oturduğunda o kadar güçlü donanım gerekeceğini zannetmiyorum.
Çünkü her oyun yapımcısının algısında bunu ne kadar büyütürsek o kadar kaliteli grafikli ağır oyun yapmışızdır gibi salakça düşünceler var. Hiçbiri testleri yapılıp çıkmıyor ya da bilerek öne sürüyorlar, hepsi optimizasyon özürlü oluyor.

Oyunları ön sipariş ile "Happur şuppur" alırlarsa.

Elindeki ekran kartı halen daha güçlü iken. Gider DLSS çıktı diye yeni kart alırınırsa. Hakdır.
Reis oyunları ön sipariste almasak bu sefer 5 katına çıkıyor.Ilk gün 320 tlydi şuan 800 tl.Tlou ilk gün 400 tl civarı birseye almıştım.Cs de kasa kasarak 300 tl yapmıştım 100 tl koydum aldım beklesem bugün 1000 tlye alırdım.

Geri
Yukarı