Amd FX 6300 Black Edition Nasıl overclok yapılır ?

İnthecastiel

Hectopat
Merhaba arkadaşlar işlemcimi 4.0 ve ya 4.1 gibi bir rakama yükseltmek istiyorum. Nasıl yapabilirim anlıyan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız nedir? Harici soğutucunuz var mı? Eğer harici soğutucunuz yoksa önermiyorum çünkü ufacık stok fan o kadar sesli çalışıyor ki videomda öttü durdu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cevap vermeniz engellendiyse yeniden hata yapmamanız içindir. Yeni hesap açmanız için değil.

Anakartın BIOS'una girip işlemcinin çarpan kilidini artırmanız gerek. 200 MHz frekansı olan FX-6300'ü 4.1 GHz'de kullanmak için 20.5 yapmalısınız.

Cevap vermeniz engellendiyse yeniden hata yapmamanız içindir. Yeni hesap açmanız için değil.

Anakartın BIOS'una girip işlemcinin çarpan kilidini artırmanız gerek. 200 MHz frekansı olan FX-6300'ü 4.1 GHz'de kullanmak için 20.5 yapmalısınız.

Tabi ki yeniden hata yapmamam içindir ancak cevap verenleri bekletmemek için 2. hesabımdan yazmak istedim yeni açılan bir hesap değil ayrıca :)

Bunu tam olarak nasıl yapacağım peki detaylı olarak açar mısınız ? Overclok Hakkında pek bilgim yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı