AMD Sistem tavsiyesi

muhametsafak

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Merhaba masaüstü bilgisayarımı yükseltmek için bir iki haftadır uğraşıyorum. Şimdiye kadar az çok adam ettim. Elimde yeni aldığım
Micro/ATX Kasa,
Codegen 450W Güç Kaynağı,
CPU Soğutucu
120GB SSD
500GB HDD
DVD-RW

Son olarak Ram + İşlemci + Anakart alarak son yükseltmeyi yapmak istiyorum. Bütçem 800 lira civarında,

Sistemde yapılacak işlemleri çok yüksek özellik isteyecek cinsten değil; yiğenlerim geldiğinde gta, nfs tipi oyunları oynayabilecekleri, çoklu program çalıştırmalarında kasmayacak, chromeda yüzlerce sekme açsam bile banamısın demiyecek, en iyi performansı alabileceğim şekilde tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.
Sistemi oc yapmıcam. AMD dememin sebebi tabi ki bütçem... Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Şuan kullandığım bilgisayarda onboard (512MB) işimi fazlasıyla görüyor. Yeni ekran kartındaki de işimi görür diye düşünüyorum. Ayrıca sadece nfs ve gta tipi oyunların oynanacağı bir sistemde ekran kartına bütçe ayırmak bana mantıklı gelmedi. Sizce olmalı mı? Bütçeme yansıması tahmini ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana göre oraya intel i3 + anakart + 4gb ram + ekran kartı sıkıştırılabilir. tabi isterseniz fx 6300'de koyabilirim.

Bana performans açısından en ideal olabilecek olan sizce ne olur? İntel i3, amd fx 6300'den üst bir performans verebilir mi? Verir diyorsanız buyrun! Vermez diyorsanızda buyrun tabi :)

Ben intel pentium serilerini tercih ediyorum 800TL bütçeye ekran kartı da sığdırırsak, çünkü o sana güzel performans da verir. Bu arada oynanacak monitörün çözünürlüğü nedir?

@byrupi 'nin 1. önersini al bence. O işlemcideki dahili ekranın gayet iyi performansı vardır. BF4'ü 1920x1080 çözünürlülükteki ekranda normal ayarlarda kasmadan oynatıyor.
İşlemcideki apu'nun oyun performansına buradan bakabilirsiniz.
AMD A10-7850K Oyun Performansı » Technopat

Şimdi dersen 2. alternatifteki ekran kartı kötümü hayır değil. Ama 2-3 sene sonra upgrade yapmak istersen ekran kartı+ işlemci alman gerekebilir. Ama 7850k'ya sadece bir ekran kartı takarak devam edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı