AMD Sistem tavsiyesi

Şuan kullandığım bilgisayarda onboard (512MB) işimi fazlasıyla görüyor. Yeni ekran kartındaki de işimi görür diye düşünüyorum. Ayrıca sadece nfs ve gta tipi oyunların oynanacağı bir sistemde ekran kartına bütçe ayırmak bana mantıklı gelmedi.Sizce olmalı mı? Bütçeme yansıması tahmini ne olur?

Bana performans açısından en ideal olabilecek olan sizce ne olur? İntel i3, amd fx 6300'den üst bir performans verebilir mi? Verir diyorsanız buyrun! Vermez diyorsanızda buyrun tabi :)

Sayfayı güncellemediğim için mesajlarınızı görememiştim. Affola. Oyun amaçlı olmayan, performans amaçlı sistem istiyorsunuz.

CPU 430 TL
Ekran Kartı 168 TL
Anakart 205 TL
Ram 126 TL

Toplam 929 TL. (30% indirimli fiyattır.) Bütçeni biraz aştı :/

Suan f/p bakimindan en mantikli gelen apu ancak bir kac sene sonra yukseltmek istersem AMD apulari gelistirmeye devam edermi acaba diyede dusunuyorum.

Suan f/p bakimindan en mantikli gelen apu ancak bir kac sene sonra yukseltmek istersem AMD apulari gelistirmeye devam edermi acaba diyede dusunuyorum.

APU'lar gelişirse ne yapacaksın ki yeni APU'lu bir işlemci alıp mı takacaksın ? İleride upgrade yapmak istersen yeni bir ekran kartı alıp takabilirsin yada işlemcinin içindeki ekran kartından 1 tane daha alıp crossfire (iki ekran kartı takma) yapabilirsin.

1. Arternatif APU'lu sistem.

CPU 503 TL
Anakart 192 TL
Ram 126 TL
Toplam 821 TL. (30% indirimli fiyattır.)

2. Arternatif : FX İşlemci, Ekran Kartlı

CPU 284 TL
Anakart 205 TL.
Ram 126 TL
Ekran Kartı 281 TL

Toplam : 896 TL. (30% indirimli fiyattır.)

Bu arkadaşın önerdiği 2.sistem daha iyi bunu al hd7790 oyun performansı 7850k'nin grafik işlemcisine göre çok daha iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar dun bir arkadasim saolsun bir dizustu hediye etti. Haliyle masaustu sistemi bir sure daha simdiki gibi kalabilir. Tavsiyede bulunan ve fikirlerini belirten arkadaslara tesekkur ediyorum. Konu kilitlenebilir.

Keşke benim de öyle arkadaşım olsa.
Arkadasinin isi icin bir kac hafta boyunca karsilik beklemeden kosturursan ve o arkadasin senin kosturmanin sayesinde 10 dizustu alacak kadar kazanirsa bir dizustu bilgisayari hediye etmesi bence gayet normal... :) Her neyse...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı