Amiral gemisi telefon tavsiyesi

kravuzen

Hectopat
Merhaba. Şu an standart A52 kullanıcısıyım, 1.5 yıldır kullanıyorum. Telefondan genel olarak memnun olsam da ekranı çatladı ve yeni bir cihaz alabilmek için ayrıca bir imkanım oldu. A52'den gerçekten memnunum, sadece kamera ve ekran özelliklerini iyileştirmek için amiral bir cihaza geçmek istiyorum. Benim için en önemli olan batarya, Karma kullanımda minimum 8 saatlik bir süreye A52 ile alıştım, sık seyahat edince uzun batarya süresine ihtiyacım oluyor. Bunun dışındaki özellikler muhtemelen yeni cihazda daha iyi olacağından filtrelemek için en önemli detay batarya.

Oyun oynamıyorum, tamamen sosyal medya ve multimedya tüketimi için kullanıyorum. Bir de 5G kesinlikle olması gerekiyor. Bataryadan yola çıkınca Apple tarafında iPhone 13 Pro Max'ya da iPhone 14 Plus-Pro Max var ama hem alışkanlıklardan hem de arada sırada da olsa APK kullanımına ve kolay bölge değiştirme gibi durumlara ihtiyacım olduğundan Android bir cihazdan devam etmek istiyorum. Fakat güncel cihazlarla ilgili hiç bilgim yok, tavsiyelere açığım. Bütçe olarak amiral cihaz standartlarında olabilir, cihazı yurt dışında kontratlı alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Şu an standart A52 kullanıcısıyım, 1.5 yıldır kullanıyorum. Telefondan genel olarak memnun olsam da ekranı çatladı ve yeni bir cihaz alabilmek için ayrıca bir imkanım oldu. A52'den gerçekten memnunum, sadece kamera ve ekran özelliklerini iyileştirmek için amiral bir cihaza geçmek istiyorum. Benim için en önemli olan batarya, Karma kullanımda minimum 8 saatlik bir süreye A52 ile alıştım, sık seyahat edince uzun batarya süresine ihtiyacım oluyor. Bunun dışındaki özellikler muhtemelen yeni cihazda daha iyi olacağından filtrelemek için en önemli detay batarya.

Oyun oynamıyorum, tamamen sosyal medya ve multimedya tüketimi için kullanıyorum. Bir de 5G kesinlikle olması gerekiyor. Bataryadan yola çıkınca Apple tarafında iPhone 13 Pro Max'ya da iPhone 14 Plus-Pro Max var ama hem alışkanlıklardan hem de arada sırada da olsa APK kullanımına ve kolay bölge değiştirme gibi durumlara ihtiyacım olduğundan Android bir cihazdan devam etmek istiyorum. Fakat güncel cihazlarla ilgili hiç bilgim yok, tavsiyelere açığım. Bütçe olarak amiral cihaz standartlarında olabilir, cihazı yurt dışında kontratlı alacağım.

Snapdragon'lu S20 FE almanı tavsiye ederim. A52'den sonra seni bayağı mutlu edeceğini düşünüyorum.

Snapdragon'lu S20 FE almanı tavsiye ederim. A52'den sonra seni bayağı mutlu edeceğini düşünüyorum.

Hocam bana da kayda değer fark yaşatmaz gibi geliyor, zamanında o model ile A52 arasında kalıp deneyim farkı görmeyince A52 almıştım zaten. Nitekim A52'nin 90hz ekranı ile performansıyla ilgili bir sorun yaşamadığım için S20 FE ile aradaki farklar benim için minör farklar. Hem biraz daha güncel, hem de amiral standartlarında kamera, tasarım özellikleri olan bir cihaza geçmek istiyorum.

Anladığım kadarıyla bütçe sıkıntınız yok, Android tarafında MIUI sıkıntılı benim kanaatimce.
Samsung tarafında S22+ olabilir.
@BERWAR hocam size daha iyi yardımcı olacaktır.

Hocam bana da kayda değer fark yaşatmaz gibi geliyor, zamanında o model ile A52 arasında kalıp deneyim farkı görmeyince A52 almıştım zaten. Nitekim A52'nin 90Hz ekranı ile performansıyla ilgili bir sorun yaşamadığım için S20 FE ile aradaki farklar benim için minör farklar. Hem biraz daha güncel, hem de amiral standartlarında kamera, tasarım özellikleri olan bir cihaza geçmek istiyorum.

S20 FE kamera tarafında A52'den bayağı üstün. Senin A52 arka ya da ön kamerası ile 4K 60FPS video çekme şansın yok ama S20 FE de bunu yapabiliyorsun. S20 FE arka kamerası A52'ye göre daha doğal daha kaliteli fotoğraflar çekebiliyor. S20 FEdeki 120Hz A52'deki 90Hz'dan bariz daha akıcı. Benim Samsung tarafında favori cihazım Snapdragon'lu S20 FEdir. S20 FE alman şansın varsa hiç tereddüt etmeden al derim.

S20 FE kamera tarafında A52'den bayağı üstün. Senin A52 arka ya da ön kamerası ile 4K 60FPS video çekme şansın yok ama S20 FE de bunu yapabiliyorsun. S20 FE arka kamerası A52'ye göre daha doğal daha kaliteli fotoğraflar çekebiliyor. S20 fedeki 120Hz A52'deki 90Hz'dan bariz daha akıcı. Benim Samsung tarafında favori cihazım Snapdragon'lu S20 fedir. S20 FE alman şansın varsa hiç tereddüt etmeden al derim.

Hocam arkadaş 13-14 Pro Max'ten bahsediyor S20FE'ye nereden geldik?

Hocam bana da kayda değer fark yaşatmaz gibi geliyor, zamanında o model ile A52 arasında kalıp deneyim farkı görmeyince A52 almıştım zaten. Nitekim A52'nin 90Hz ekranı ile performansıyla ilgili bir sorun yaşamadığım için S20 FE ile aradaki farklar benim için minör farklar. Hem biraz daha güncel, hem de amiral standartlarında kamera, tasarım özellikleri olan bir cihaza geçmek istiyorum.

Kayda değer bir geçiş yapmak istiyorsanız S22+ öneririm, A52s boyutunda ve iPhone 13 Pro düzeyinde, düz S22 biraz daha az ekran süresi veriyor ve boyutu küçük, S22+'da bir günü rahatlıkla çıkartısınız. Android tarafının en stabil ve kullanışlı arayüzüne sahip, yıllarca fersah fersah kullanırsınız. Ayrıca 8 Gen 1 gibi A15 ile rekabet eden bir işlemci bulunuyor içerisinde, düz modellerde düşük ışıkta, Zoom'da, gece kamerasında ve makroda en iyi fotoğraf çeken amiral gemisi.

Hocam arkadaş A52 ile S20 FE arasında kayda değer fark yok yazdı ya. Bende o yoruma karşılık bir cevap yazdım. Bir de konuyu açan kişi Android bir cihaz kullanmaya APK olayından dolayı daha sıcak bakıyor.

Bütçe bakımından bahsetmiştim, o bütçede S20 FE tabii ki kullanılır ancak daha iyisi varken neden olmasın.

Hocam arkadaş A52 ile S20 FE arasında kayda değer fark yok yazdı ya. Bende o yoruma karşılık bir cevap yazdım. Bir de konuyu açan kişi Android bir cihaz kullanmaya APK olayından dolayı daha sıcak bakıyor.
Benim için o şekilde düşünüyorum diye belirttim hocam, çünkü iki cihazı da inceleyerek almıştım. Kamera tarafında video ile ilgili bir beklentim yok, standart fotoğraflarda da şu an güncel bir amiral cihaza geçmek istiyorum. Ekran tarafında 90 Hz A52 ile S20 FE'yi yine birebir deneyimleyip benim için minör bir fark olduğunu düşünüyorum. Oyun zaten oynamıyorum, Routines ayarlarından da video izlerken 60 Hz'e çekiyorum zaten otomatik olarak. Geri kalan tasarım vs. gibi unsurlar zaten A52 ile paraleldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı