Anakart portları yerine oturmamış

HolyDead

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir hazır sistem aldım. Bugün kasam geldi fakat anakartın portları kasaya tam oturmamış gibi geldi sanki. Aşağıda da fotoğrafını paylaşıyorum. HDMI girişi hiç gözükmüyor ama bununla da bir işim yok zaten çünkü HDMI kablosunu direkt ekran kartına bağlayacağım. Sizce yine de iade ya da değişim yaptırmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• IMG_20231216_144043.jpg
    IMG_20231216_144043.jpg
    78,3 KB · Görüntüleme: 68
Kötü olmuş, kesin yükseltme vidasını takmayı unuttular anakart da bu yüzden iyice geriye doğru yatmış. Hem anakartın fiziksel olarak bükülmesine zarar, hem de yükseltme vidası olmadığından kasa ile oluşabilecek en ufak temasta kısa devre olması zarar. Sökerim derseniz kendiniz yapın yoksa da geri gönderin.

Merhaba, yeni bir hazır sistem aldım. Bugün kasam geldi fakat anakartın portları kasaya tam oturmamış gibi geldi sanki. Aşağıda da fotoğrafını paylaşıyorum. HDMI girişi hiç gözükmüyor ama bununla da bir işim yok zaten çünkü HDMI kablosunu direkt ekran kartına bağlayacağım. Sizce yine de iade ya da değişim yaptırmalı mıyım?

Teknik servise durumu anlatın, iade edebilirseniz edin.

Bu anakartı takan arkadaşı tebrik ediyorum. Nasıl takmışsa yamuk takmış.
Bunun için bence iade ya da değişime gerek yok. Götürün bir bilgisayarcıya 5dk düzeltsin.

PS/2 portu olunca ne oluyor ki? Çoğu güncel anakartta halen daha kullanılıyor zaten.

Cidden mi? Ben hiç görmedim. Çok eskiden kalma toplu bir farem vardı DELL markalı hiç takmak nasip olmadı bu port olmadığından ötürü. Tee Pentium 4 zamanı kullanabilmiştim en son.

Cidden mi? Ben hiç görmedim. Çok eskiden kalma toplu bir farem vardı Dell markalı hiç takmak nasip olmadı bu port olmadığından ötürü. Tee Pentium 4 zamanı kullanabilmiştim en son.

Rastgele bir anakarta baktım: MSI B550 Gaming Plus.

51u-9+T9jQL._AC_UF350,350_QL80_.jpg

Hala yaygın olarak kullanılan bir port.

Benim hatam yeşil ve mor renkli olarak diyecektim kafa nereye gitmiş kendi anakartımda bile varmış.

Portun renk olayı da firmanın o anakartı hangi segmentine koyduğuna göre değişiyor hocam. Giriş seviyesi düz anakartlarda default olarak dediğimiz yeşil/mor renkler kullanılıyor genelde. :D

Geri
Yukarı