Anakart portları yerine oturmamış

Portun renk olayı da firmanın o anakartı hangi segmentine koyduğuna göre değişiyor hocam. Giriş seviyesi düz anakartlarda default olarak dediğimiz yeşil/mor renkler kullanılıyor genelde. :D

OEM'lerde olabilir, PCB'de bile klasik yeşil rengi tercih ediyorlar çoğu vakit. Bu yeşil/mor çok sevimliydi aslında merak ettim konu sahibi nereden almış sistemi.

Hocam aslında sinerji bilgisayardan aldım sistemi, bir sorun çıkmaz diye düşündüm ben de şaşırdım açıkçası.

Beklerim diyorsan geri gönder, öyle montaj olmaz çünkü kör gibi takmışlar. Öncesinde de mail atıp durumu bildirirsin.

Anakartın yükseltme vidaları takılmamış bu yüzden anakart eğri duruyor.
Peki hocam şu an sistemi hiç çalıştırmadım direkt geri paketledim ve pazartesi geri göndericem. Böyle kalmasının bir zararı var mıdır anakarta?

Beklerim diyorsan geri gönder, öyle montaj olmaz çünkü kör gibi takmışlar. Öncesinde de mail atıp durumu bildirirsin.
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim, pazartesi günü geri göndericem maalesef hafta sonları ulaşılamıyor kimseye sinerji bilgisayardan.

Bende bayağı önce bir yere bakım yaptırmıştım. Adamlar PSU kablosunu portların olduğu yere sıkıştırmış. Bakıyorum USB portun üstünden siyah kablo geçiyor. İlk farklı bir şey sandım kabloymuş. Açınca 3-4 tanesi öyleymiş ezilmiş hatta kablo.

Beklersen gönder yapsınlar adamakıllı.

Son düzenleme:
Peki hocam, yükseltme vidalarını taktıktan sonra bütün portlar bi üste kaymayacak mı, çünkü görüntüde ses girişleri tam oturmuş gözüküyor.
Ses girişleri öyle gözükür zaten, bir sıkıntı olmaz. Aynısını yaşamıştım tam oturuyor yükseltme vidası ile.

Merhabalar tekrardan, bugün kasanın arka kapağını açıp fotoğrafını atmamı istediler, o taraftan bakınca fark ettim ki aslında yükseltme vidaları da takılmış anakart kasaya ile bitişik durmuyor biraz yüksekte duruyor. O halde neden böyle duruyor?

IMG_20231218_112718.jpg

@ardaflix1337 @kino

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı