Apex Legends lobide %100 CPU kullanıyor ve darboğaz yapıyor

Engin.Erkurt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Apex Legends'a girince lobide bile %100 CPU kullanımı oluyor. Oyuna girince CPU kullanımı yine %100 civarı fakat GPU kullanımı sürekli düşüyor. %10 civarında seyrediyor. Sürekli drop yiyorum. Bu olay sadece Apex Legends'da oluyor. Ayrıca Battlefield V'te de lobide %100 kullanım sorunu var. Nasıl çözebilirim bunu? Origin ile mi alakalı?
Sistemim.

Ekran Alıntısı.PNG

Hocam onu da yazdım. Oyun içi darboğaz gibi bir şey oluyor. CPU kullanımı %100, GPU kullanımı %10'lara falan düşüyor. 15 FPS oynuyorum oyunu resmen. Eskiden bu sorun yoktu.
Başka oyunlarda sıkıntı yok değil mi ? BF işlemci kullanan bir oyun, Apex Legends'de öyle büyük ihtimal. GPU'nun %10 da dolanması hiç normal değil.

Siz kontrol ederken MSI Afterburner'dan mı kontrol ediyorsunuz ? Alt+TAB'a atıp kontrol ediyorsanız, değerler düzgün gözükmeyecektir.
Apex Season 10 sorunu. Hala düzelmedi. Çoğu kişi ben dahil formatla çözdü.
Sorun Apex değil, aynı sorun başka oyunda da varmış.

%100 yine de çok fazla ve şüpheli bir durum. Bakılmasında yarar var.
Hocam görev yöneticisinde bir şey gözükmüyor. Ayrıca Kaspersky ile tam tarama da yaptım. Temiz. O tarz bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü sadece Apex Legends'da oluyor. Battlefield V'de de benzer bir sorun var. Başka oyunlarda yok.

95 GB boş yer var. Ayrıca oyun HDD'ye kurulu orda da 285 GB boş yer var.
CTRL + Shift + ESC yapıp oradan "performans" kısmına gelin ve oradan CPU'yu seçtikten sonra ss alıp atın, ayrıca "İşlemler" kısmını da "Diğer Ayrıntılar"a da tıklayıp ss alın ve atın lütfen.

Başka oyunlarda sıkıntı yok değil mi ? BF işlemci kullanan bir oyun, Apex Legends'de öyle büyük ihtimal. GPU'nun %10 da dolanması hiç normal değil.

Siz kontrol ederken MSI Afterburner'dan mı kontrol ediyorsunuz ? Alt+TAB'a atıp kontrol ediyorsanız, değerler düzgün gözükmeyecektir.

MSI Afterburner'dan kontrol ediyorum ayrıca sorun sadece Apex Legends'de var.

Arkadaşlar Apex Legends'a girince lobide bile %100 CPU kullanımı oluyor. Oyuna girince CPU kullanımı yine %100 civarı fakat GPU kullanımı sürekli düşüyor. %10 civarında seyrediyor. Sürekli drop yiyorum. Bu olay sadece Apex Legends'da oluyor. Ayrıca Battlefield V'te de lobide %100 kullanım sorunu var. Nasıl çözebilirim bunu? Origin ile mi alakalı?
Sistemim.

Eki Görüntüle 1177976
Virüs gibi.

Bende böyle konu açmıştım hocam.
Çözüldü: Apex Legends'da işlemci kullanımı %90 oluyor çözümünü yazdım.

MSI Afterburner'dan kontrol ediyorum ayrıca sorun sadece Apex Legends'de var.
Sorun sadece Apex'den kaynaklıysa, oyunun sorunudur. Sizlik bir şey yok, sisteminiz darboğaz yapmayacak kadar yeterli bir sistem.

"Ayarlardan "Adaptive Resolution FPS Target" ayarını sıfıra çekin." demiş birisi. Dener misiniz ?

Geri
Yukarı