Araba alırken nelere dikkat edilmeli?

Teşekkürler hocam ben de zaten öncelikle temel çalışanında bir sorun olmamasına önem veriyorum. Çiziktir tampon değişmiştir vs bunları göz ardı edebilirim. Bütçe belli sonuçta.
Ek olarak yaşlı araç alacaksınız. 2. 3. Eksperden sonra bazı şeylere sizde alışırsınız. Mesela o yaşta bir aracın yağ kaçırmaması neredeyse imkansız. Ama ne kadar kaçırıyor, bir hasarı var mı. Yada araç dyno testinde motor performansı 80% çıktı ama turbo arızalı, belki yapılınca artacak. Burada aracı yaşına göre ve arızasına göre değerlendirmek gerekiyor. Çoğu yağ kaçağı inanın 1000-2000 TL masrafla düzeliyor, aracı satacak kişi size getirmeden alt yıkamaya verir kaçak varsa da minimum görünür bilemezsiniz.

Arabayı aldıktan sonraki husuta ise araba muhakkak tekrar yağ bakımana sokulmalidir(aldiğiniz kişi yaptirdim dese bile sonuçta bunu ticaret için demediği meçhul.)
Evet bunu aklımda bulunduracağım.
Ek olarak yaşlı araç alacaksınız. 2. 3. Eksperden sonra bazı şeylere sizde alışırsınız. Mesela o yaşta bir aracın yağ kaçırmaması neredeyse imkansız. Ama ne kadar kaçırıyor, bir hasarı var mı. Yada araç dyno testinde motor performansı 80% çıktı ama turbo arızalı, belki yapılınca artacak. Burada aracı yaşına göre ve arızasına göre değerlendirmek gerekiyor. Çoğu yağ kaçağı inanın 1000-2000 TL masrafla düzeliyor, aracı satacak kişi size getirmeden alt yıkamaya verir kaçak varsa da minimum görünür bilemezsiniz.
o zaman ekspertizde sorunların çoğunu halledebilirim diye düşünüyorum hocam. Yine de herkese tavsiyeleri için teşekkür ediyorum.

Tavan boyalı olduğunda takla mı atmış yanıklardan dolayı mı boyanmış anlayabilir miyiz? Yoksa tamamen şans mıdır hocam.

Neticede eski arabalar. Temizlik boyasi dediğimiz yani komple boya muhakkak olacak. Burada hasar kaydi devreye giriyor hasar kaydi yüksek olunca şüphe edilmelidir. Ama iş gene eksperde iyi bir eksper boyali olsa da taklayi anlar.

Geri
Yukarı