Araba alırken nelere dikkat edilmeli?

Valla bilemem hocam ben araba alacak olsam o kadar düşük km alıyorsam çok temkinli yaklaşırdım.
330 bin küsür tl veriyon pegout 2008 e.
Yinede siz bilirsiniz ama ben güvenemedim pek.
Babamın tanıdık ekspertiz var ona sokucaz bakalım artık.
Kocaeli çevresinde oturuyorsan kesinlikle "tarcanlar oto ekspertiz"e götürmelisin o kadar diyorum.

Eğer Kocaeli civarındaysan YouTube'da adamın videoları var bakarsın. Bu ekspertize girip de kusursuz denilen araçların gerçekten kusursuz olduğunu görmedim. Adamlar son ayrıntısına kadar inceliyor ve çoğu ekspertizci tarafından sevilmiyor.

tarcanlar oto ekspertiz youtube kanalı
Biliyorum adam kocaelide oturuyor şansıma :D İstanbuldan gidicem belki tarcanlara sokarım.

Valla bilemem hocam ben araba alacak olsam o kadar düşük km alıyorsam çok temkinli yaklaşırdım.
Ya belki kullanmadı garajda yatırdı. Hem sokak yasakları oldu hep. Sürmeye fırsat bulamamış olabilir.
Kaç defa 100 binde bir araba sürdün? Araçlara fabrika çıkışı biçilin ömür 250 bin km'dir. İlk senede 100 bin km yapacaksa iki sene içinde kaldırsın atsın o aracı?
Motordan motora değişir

330 bin küsür tl veriyon pegout 2008 e.
1622649014915.png

2021 fiyat listesi. Geçen senede çok daha ucuzdu bu fiyatlar. Araç sahibi paraya ihtiyacı olmasından çok fırsatçı biraz. Ama el mahkum ondan alacaksınız çünkü bayilerde araba yok.

Ne alakası var yahu? Adam arabayı alıyor, biraz biniyor yatırıyor garaja. Bayilerde araba zaten çabuk bittiği içinde üstüne kar koyup satıyor. 100.000 km olsaydı bu sefer de bir senede o kadar km yapan adamdan araba mı alınır derdiniz? 😂

Araba yatıyormuş garajda kendin söylüyorsun, satacak adam 1 sene değil 3 4 ayda satardı.

Sen öyle düşün. :D

Araba yatıyormuş garajda kendin söylüyorsun, satacak adam 1 sene değil 3 4 ayda satardı.

Sen öyle düşün. :D
Piyasayı bilmeden neyi konuşuyorsun acaba. Araçlarda vergi dilimi denen bir şey var. Aracın fiyatı dolar/euro kuru yüzünden sürekli artıyor. Bu yüzden de vergi dilimi atlıyor. %110 ise %160 oluyor. Buda böylece ciddi kar yaptırıyor.

400 bin TL olup %110 vergi dilimine ait bir aracın 6 ay içinde dolar/euro kuru sebebiyle fiyatı 401 bin TL olsun vergi dilimi %160 girer. Bayilerde karını korumak için fiyat artırır. 430 bin TL yapar. Ellerinde ki tüm aracı satıp bitirirler. Aracı alan fırsatçılar da bu fiyatı 440-450 bin TL yaparlar. Bayide araç olmadığı için mecbur bu fırsatçılardan araç alırsın. Elinde bir senede tutar, iki senede tutar. Araç sürekli vergi dilimi atladığından her türlü kar edecek. (Verdiğim fiyatlar örnek fiyatlardır.)

Yeni konular

Geri
Yukarı