Çözüldü ASUS G713RW laptop geç tepki veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam, Windows 11 tabanlı ve G713RW. 325 BIOS sürümüne sahip bir Gaming dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Armoury Crate yazılımından genellikle sessiz modda kullanıyorum bilgisayarı pildeyken ve prizdeyken de. Bir metin yazarken veya Blender'da vb. kısayolları kullanırken bilgisayar 1-2 saniye geç tepki veriyor. Mesela bu yazıyı yazarken de bilgisayar düzenli olarak yaklaşık 20 saniyede bir takılıyor ve 1-2 saniye tepki vermiyor. Ardından, yazdıklarım veya yaptığım işlem ne ise o takılmadan sonra hepsi veya bir kısmı ani bir şekilde gerçekleşiyor.

AMD software: Adrenalin Edition sürümü:
Sürücü sürümü.
22.20.24.02-220906A-383113C-ASUS
AMD Windows sürücü sürümü.
31.0.12024.2005

• RTX 3070 Ti.
  • Ryzen 7 6800H.
  • 16 GB DDR5 RAM.
  • SSD: Micron_2450 1 TB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eski bilgisayarımda sessiz modda kullandığım zaman bende de aynı durum oluyordu bundan dolayı performans moduna alıyordum ve sorunum çözülüyordu.
Eski bilgisayarımda sessiz modda kullandığım zaman bende de aynı durum oluyordu bundan dolayı performans moduna alıyordum ve sorunum çözülüyordu.

Çözüm
Bu arada sessiz modun üstüne geldiğimde açıklamada CPU ve GPU gücünün kısıtlandığını yazıyordu. Bununla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Bilgisayarın performansından şikayetim de yok.

Güncelleme: Sessiz Moddan Performans moduna alınca düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı