ASUS H110 M-K anakart ile overclock yapılır mı?

JACK_HUNTER

Picopat
Daha fazla  
RAM
4
Ekran kartı
Hd 7850
Anakart
Asus h110m-k
İşlemci
İ5 6600k
Bende şu an bulunan işlemci i5 6400 ama ben bunu i5 6600K'ya yükseltmeyi düşünüyorum, bildiğiniz gibi i5 6600K overclock'a açık bir işlemci lakin overclock anakarta uygun mudur diye merak edip BIOS'ta gezinmeye başladım ve alttaki fotoğraftaki yere geldim. burada CPU ratio yazıyor ve buradan CPU'nun GHz'si ayarlanıyor fakat benim işlemcimde K ibaresi olmadığı için Max 3.3 GHz yapılıyor. Bunu eski anakartım MSI H81M-P33'te i5 4690K ile overclock yapmıştım her ne kadar anakart overclocku desteklemese de.

Kısacası belirttiğim ASUS H110M-K'ya i5 6600K'yı takıp BIOS'ta bu sekmeye gelip overclock yapabilir miyim?

IMG_20240505_145209.jpg

Sanırım olmuyor konuya bakın.

Sanırım olmuyor konuya bakın.

Hocam bu konuları çok okudum eski anakartım MSI H81-P33'e overclock yapacağım zamanda çok okudum fakat eski anakartımda Z ibaresi olmadığı için yapılmaz dendi. Bakın her şeyi geçti o zaman niye eski anakartımın BIOS'unda overclock menüsü vardı hani sadece Z ibaresi olanlara yapılıyordu? Bu yeni anakartımın biosundada aynı ayar için benzer menü var şimdi ratio ayarlanabiliyor bu işlemci ile Max 33 diye(BIOS'ta 33 diye geçiyor fakat aslında 3.3 GHz)yani k ibaresi olunca Max'ın bir sınırı olmuyor mu CPU ratioda onu merak ediyorum sadece.

{Hocam yanlış anlamayın sitemim size değil siz kaynak gösteriyorsunuz sitemim yapılamaz/edilemez diyenlere}

Hocam bu konuları çok okudum eski anakartım MSI H81-P33'e overclock yapacağım zamanda çok okudum fakat eski anakartımda Z ibaresi olmadığı için yapılmaz dendi. Bakın her şeyi geçti o zaman niye eski anakartımın BIOS'unda overclock menüsü vardı hani sadece Z ibaresi olanlara yapılıyordu? Bu yeni anakartımın biosundada aynı ayar için benzer menü var şimdi ratio ayarlanabiliyor bu işlemci ile Max 33 diye(BIOS'ta 33 diye geçiyor fakat aslında 3.3 GHz)yani k ibaresi olunca Max'ın bir sınırı olmuyor mu CPU ratioda onu merak ediyorum sadece.

{Hocam yanlış anlamayın sitemim size değil siz kaynak gösteriyorsunuz sitemim yapılamaz/edilemez diyenlere}

Frekans arttırabiliyorsunuz fakat voltaj ayarı yapamıyorsunuz. Sanırım desteklenmiyor denmesi bu yüzden. Yani sınırlı overclock desek daha doğru olur.

2024-05-05_15-39-06.png

Son düzenleme:
Frekans arttırabiliyorsunuz fakat voltaj ayarı yapamıyorsunuz. Sanırım desteklenmiyor denmesi bu yüzden. Yani sınırlı overclock desek daha doğru olur.

Eki Görüntüle 2187539

Peki hocam son sorum sadece frekans arttırıp voltaj arttırmazsam ne olur yani sisteme zarar verir mi veya overclock boşunamı olur?

Biraz uğraştırıcı bir iş gibi duruyor ama Max ne kadar yapabilirsem o kadar overclock yapacağım bakalım ne olacak sağ olun bu arada.

Geri
Yukarı