ASUS ROG STRIX 4080 coil whine var mı?

Bütçe
Max 70k
Daha fazla  
ASUS'un 4080 ve 4090'a sahip laptoplarında coil whine problemi varmış ve de bundan muzdarip birçok kişi olduğuna rastladım sitede.

4070'li modellerde böyle bir problem yokmuş şu an 18 inçlik 4070'li modelinden yanayım.

Benim ilk tercihim ASUS ROG G16 4080'i düşünüyordum.
Ama kafam karışmadı değil.
Sizce 70k ya nasıl bir laptop tercih etmeliyim.

Coil whine marka modele özgü değil ürüne özgü bir şeydir. Bende RX6600 var bende coil whine yok ama başkasında olabilir. Bu problem FPS veya herhangi bir performans düşüşü yaşatacak bir şey değildir.

Coil whine marka modele özgü değil ürüne özgü bir şeydir. Bende RX6600 var bende coil whine yok ama başkasında olabilir. Bu problem FPS veya herhangi bir performans düşüşü yaşatacak bir şey değildir.

Katılıyorum özelikle laptoplarda şans faktörü aşırı önemli ama sitenin genelinde nispeten düşük güç tüketimleri nedeniyle 4070-60-50 özellikli modellerin coil whine sahip olmadığı söyleniyor.
(Asusun rog serileri özelinde )

Katılıyorum özelikle laptoplarda şans faktörü aşırı önemli ama sitenin genelinde nispeten düşük güç tüketimleri nedeniyle 4070-60-50 özellikli modellerin coil whine sahip olmadığı söyleniyor.
(ASUS'un ROG serileri özelinde )

Benim çözemediğim konu 80 ve 90 modellerinde coil whine olduğu için o modelleri neden tercih etmiyorsunuz?

Igrenc ve katlanilamaz bir ses oldugu icin olabilir mi?
Kimse bir urune bu kadar verip de 10klik cihazlarda olmayan sikintilari cekmek istemez.

Her cihazda olacak diye bir şey yok demek istediğim şeylerden biri de bu eğer internetten alacaksanız iade edebiliyorsunuz diye biliyorum zaten deneme yanılma yerine daha düşük performansa sahip cihaz almak ne kadar mantıklı? Ayrıca benim ekran kartımda böyle bir ses yok ama PSU'dan bir coil whine sesi tarzı bir ses geliyor ve beni çok rahatsız etmiyor açıkçası.

Asus g18 rtx 4070 ve g16 4080 kullandım.4070deki coil whine 4080nin iki katıydı.Asusun masaüstü kartlarında da aynı sorunu yaşadım.şimdiki g16 rtx 4080 rahatsiz etmiyor kesinlikle.Tamamen şans işi.

Yeni konular

Geri
Yukarı