ASUS ROG STRIX G15 Coil whine yüzünden tamire gitmeli mi?

Hocam vallahi adam dedi ki bilgisayara farkli bir uygulama daha indirdim test etmek icin FPS degerleri bana normal geldi dedi.Sizin bilgisayarda fps sorunu mu var

Batarya konusunda sizce normal mi?
Batarya normal olabilir kimyasal bunlar. Ben kendim ASUS kullanmıyorum hocam siz FPS şarjdayken bir anda düşüyor dediğiniz için sormuştum.

Pil azalınca battery saving moduna falan geçiyordur. Pilde niye oyun oynuyosunuz ki?

Hocam haklisiniz normalde şarjda kullaniyordum fakat tam sarjli batarya suresini merak ettigimden denemistim ama dediginiz bana da mantikli geldi.

battery save modunda pili baya uzun gidiyor, 7 saati rahat çıkartır, 9-10 bile görür belki. Oyun oynarsanız 1 saati sürmez bitmesi. 3060ı deactive ederseniz, işlemci 35 watt harcıyor, belki o zaman 2 saat oyun oynatabilir integrated gpu ile.

Battery save modunda pili bayağı uzun gidiyor, 7 saati rahat çıkartır, 9-10 bile görür belki. Oyun oynarsanız 1 saati sürmez bitmesi. 3060ı deactive ederseniz, işlemci 35 watt harcıyor, belki o zaman 2 saat oyun oynatabilir integrated GPU ile.

Hocam sağ olun gelsin bir PC bakalim dediginiz gibi oluyor mu?

Arkadaslar bu ekrana servis normal dedi ve su an laptop servisten cikti eve geliyor sizce sorunlu mu 20230115_205201.jpg

Arkadaslar bu ekrana servis normal dedi ve su an laptop servisten cikti eve geliyor sizce sorunlu mu 20230115_205201.jpg

Son düzenleme:
Merhaba. Ben de dün aldım bu cihazı ve aynı sorun var. Prizdeyken çok az ama pilde çalışırken cızır cızır ses çıkarıyor. Sizde son durum nedir?
Hocam servisten geldi cihaz dediler hicbir sorun yok tamam ekranda gercekten sorun yok gunduz belli olmuyo ama coil whine gercekten var buraya atiyim videoyu siz de bakin istersenizhttps://youtu.be/X5ZJghKj8Cw

Pildeyken TV'ye baglamayi denedim, o zaman bir coil whine duydum, ondan sonra bir daha duymadım.

Bende her zaman cikiyor o ses fakat LoL gibi FPS'i yuksek oyunlarda cok daha fazla cikiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı