ASUS ROG STRIX Scar G18 laptopun RTX 4080 modeli var mı?

Ceyh10

Attopat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX Scar'da 4080 ekran kartı oluyor mu? Bilgisi olan var mı? Yoksa sadece 4090 mı var? Hepsiburada'nın kendisi 4080 le STRIX Scar G18 satıyor da ona göre alacağım. Teşekkürler şimdiden.

Yani ekstra olan Scar'ın premium olayı var doğru mu anladım hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani ekstra olan Scar'ın premium olayı var doğru mu anladım hocam?

Hayır, olay sadece premium değil. Panel ve ufak soğutma farkları var. Mesela STRIX G16/18 (2024) serisinde CPU üstünde sıvı metal var ama GPU üstünde yok. Scar 16/18 serisinde hem GPU hem CPU üstünde sıvı metal var;

Detaylar verdiğim bağlantılar içinde mevcut. En büyük fark panel elbette.

Arada 12-13 bin TL'lik bir fark var. O fark verilip Scar alınmalı mı?

Düşündüğünüz ürünlerin linklerini atar mısınız? Fiyatlarına bağlı, belki bütçe içinde farklı bir cihaz vardır daha mantıklı olan. Sadece ASUS düşünüyorsanız ve bütçe varsa Scar almak daha iyi elbette.

Hemen atıyorum, genel olarak ASUS ROG serisini hem kozmetik olarak hem de ASUS olmasıyla seviyorum. MSI'a da bakabilirim ama orada fiyatlar çok uçuk.

@Astiva
ASUS ROG STRIX Scar 18 G814JZR-N6089 Intel Core i9 14900HX 32 GB 1TB SSD RTX4080 FreeDOS 18" FHD taşınabilir bilgisayar.

ASUS ROG STRIX G18 G814JZ-N6002 Intel Core i9 13980HX 32 GB 1TB SSD RTX4080 FreeDOS 18" wqxga 240Hz taşınabilir bilgisayar.

Hemen atıyorum, genel olarak ASUS ROG serisini hem kozmetik olarak hem de ASUS olmasıyla seviyorum. MSI'a da bakabilirim ama orada fiyatlar çok uçuk.

Böyle düşünüyorsanız olabilir fakat bu tür bir ürün baktığınıza göre ya oyun oynayacaksınız ye da render falan alacaksınız bu güç ile. RTX 4090 olan bir model bakmak daha mantıklı olabilir. Örnek atayım;

Size kalmış bir durum, 5.000 TL fark var. ASUS seviyorsanız Scar güzel bir tercih.

Vector serisi beğendiğim bir seri değil ya benim o yüzden çok düşünmüyorum açıkçası bişileri hep kırpıyolar. Scar her şeyin olabileceği maksimum ürün gibi geliyor bana tasarımını da beğeniyorum üstelik.

Vector serisi beğendiğim bir seri değil ya benim o yüzden çok düşünmüyorum açıkçası bişileri hep kırpıyolar. Scar her şeyin olabileceği maksimum ürün gibi geliyor bana tasarımını da beğeniyorum üstelik.

Dediğinize katılmasamda zevkler ve renkler tartışılmaz. O zaman Scar serisi tam sizlik bir cihaz.

Geri
Yukarı