İnceleme ASUS TUF Gaming VG249Q monitör inceleme

Geldiği gibi açtığım için fotoğraflı bir inceleme olmayacak 😀. Kutu içeriğiyle başlamak istiyorum. Öncelikle içinden HDMI ve güç kablosu çıktı el kitapçığı vs. ve ürünler köpüğün içinde güzelce yerleştirilmiş ve poşetli bir şekildeydi. Alt stant ve monitörü birbirine tek bir vida ile montajlıyorsunuz çok basit bir işlem. Monitör pivot özelliğe sahip ve stant direği aşağıdaki sabitleyicide dönüyor yani monitör sabitken monitörü standdan oynatmadan döndürebiliyorsunuz. Hoparlör gayet yeterli çok beğendim extra almanıza gerek yok bence. Monitörün kendisine gelirsek ilk eleştirim ELMB özelliği olacak ELMB off modda çok az bir ghosting var. Ghostingin ne olduğunu bilmiyorsanız fark etmezsiniz. ELMB Turbo veya standart moda alınca TN panel gibi net oluyor ve ghosting biraz artıyor bu tolare edilebilir ama parlaklık inanılmaz derece düşüyor. ELMB off ve on modda da oyun oynadım ve farkı pek hissedemedim açıkçası standart mod en iyisi gibi. Işık sızması yok denecek kadar az genel bir şikayet var ışık sızmasıyla ama ben karşılaşmadım. Tepkime süresi olarak MPRT 1ms ELMB ile geliyor GtG olarak 4 ms. Renkler çok iyi geldi ama görüş açısında belli bir açıdan sonra ekranın parlaklığı hafif azalıyor gibime geldi ama renklerde sıkıntı yok. Eğer 4-6 ms sizi çok irite edecekse paranıza kıyıp 1 ms GtG TN panel veyahut iyi bir IPS alabilirsiniz ama oyunlarda UFO testindeki gibi hızlı koşamadığı için kimse bence gerek yok genel hatlarıyla orta seviye bir monitör ve fiyatında rakipsiz olduğunu net bir şekilde belirtmek istiyorum.

Geri
Yukarı