Çözüldü ASUS TUF GT301 kasa RGB yazılımla kontrol edilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

IBombacIMulayiMI

Hectopat
Yer
'in dibi
Daha fazla  
Meslek
Banka / Finansman
Merhaba başlıkta da belirttiğim üzere kasamın ön kısmında bulunan 3 adet RGB ışıklandırmayı yazılım üzerinden yapmaya çalışıyorum. Anakartım MSI X570 Gaming Edge, ne MSI Mystic yazılımı ne de Armoury Create üzerinden kasanın ışıklandırmasına ulaşamıyorum. Kasanın kendi kontrolcüsü var tüm sistem RGB'leri ona bağlı kontrolcüden çıkan kabloyu da anakarta bulunan 3 pin JRGB kısmına taktım.

image.jpg

Gdv yazan şeyin neye yaradığını anlamadım henüz. Diğer 3 PIN'i anakarta bağladım. Buna rağmen kontrol edemiyorum. Sadece kasanın üzerinde bulunan tuşla kontrol ediliyor ve oda istediğim ahengi vermiyor. Konu hakkında bilgisi olan veya yardımcı olabilecek birileri var mıdır?

Çözüm
Elektrik almasına gerek yok; anakarttan gelen akım besler zaten. O zaman yapılacak tek bir şey kalıyor; ARGB cihazın kadarlık çoğaltıcı kablo ile kontrolcü olmadan bağlayacaksın. İnternette de bir şey bulamadım kasayı yazılıma bağlama konusunda. Demek ki olmuyor.

Şöyle ki sorunu ben kendim çözdüm: Anakart kaynaklı hiçbir RGB yazılımda güzükmüyor sadece gömülü olan RGB'ler SSD RAM gibi onları görüyor. Ama MSI Dragon Center uygulamasını indirdiğimde hangi slota ne bağladıysam onun RGB kontrolünü fan devir hızı vs kontrol edebiliyorum. Çok garip şekilde sadece bu yolla çözümledim. Sorunu olan arkadaşlar bu şekilde denesin. Yurt dışı forumlarda araştırmama görede MSI MPG X570 Gaming Edge Wi-Fi modeli RGB adresleme konusunda sıkıntılı olduğu bariz şekilde yayılmış. Anlayacağınız ya anakartı değiştireceğiz ya da bahsettiğim yolla kontrol sağlayacağız.
onu cıkartırsam calışmaz elektriği nereden alacak.
Not : denedim ve çalışmadı fanlar tamamen kapandı.
Elektrik almasına gerek yok; anakarttan gelen akım besler zaten. O zaman yapılacak tek bir şey kalıyor; ARGB cihazın kadarlık çoğaltıcı kablo ile kontrolcü olmadan bağlayacaksın. İnternette de bir şey bulamadım kasayı yazılıma bağlama konusunda. Demek ki olmuyor.

Şöyle ki sorunu ben kendim çözdüm: Anakart kaynaklı hiçbir RGB yazılımda güzükmüyor sadece gömülü olan RGB'ler SSD RAM gibi onları görüyor. Ama MSI Dragon Center uygulamasını indirdiğimde hangi slota ne bağladıysam onun RGB kontrolünü fan devir hızı vs kontrol edebiliyorum. Çok garip şekilde sadece bu yolla çözümledim. Sorunu olan arkadaşlar bu şekilde denesin. Yurt dışı forumlarda araştırmama görede MSI MPG X570 Gaming Edge Wi-Fi modeli RGB adresleme konusunda sıkıntılı olduğu bariz şekilde yayılmış. Anlayacağınız ya anakartı değiştireceğiz ya da bahsettiğim yolla kontrol sağlayacağız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum power Hd SWichleri taktigin yerde eger bir 3 pin girisi varsa ona tak sonra da LED dugmesine 3 sanye basili tut sonra MSI Center'den ata rbgleri duzeliyro bende bugün aldim kasayi senin gibi ugrastim sonra kontrolcunun kablosunu ankaarttaki içindi 3 pin kontrolcusne taktim dedigim gibi oldu ve şu anda dongulerin hepsini deniyorum casliyor onemli olan renkler gidip gelene kadar LED tusuna basili tutup denemen

Eki Görüntüle 1721614

işaretli olan kablonun ucu 3 pin ve GDV olarak 2 birleşik kablo.Tam karşısında ki de kasanın üzerinde bulunan kontrolcüye giden kablo. 3 pin olanı JJAINBOW1-2 slotlarına takıyorum 4 pin olsaydı birde JRGB slotu vardı orda deneyecektim.
Merhaba bende aynı kasaya sahibim bu parça kasanın hangi kısmında yer alıyor? Kablo kapağını açtım fakat orada böyle bir parça bulamadım.

Merhaba bende aynı kasaya sahibim bu parça kasanın hangi kısmında yer alıyor? Kablo kapağını açtım fakat orada böyle bir parça bulamadım.
Merhaba, kasanın arka kapağını açtığınızda orta kısımda sabitlenmiş şekilde görebilirsiniz ayrıca RGB sorununun çözümünüde kendim deneyerek buldum ve yukarıda çözüldü olarak işaretledim deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı