Asus'un yeni STRIX Serisi Kartları Vatan'da!

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 48
  • Görüntüleme 7B
Parası olan alır arkadaş. Bu kadar. Ben şahsen çok param olsa kaçırmazdım. Sonuçta ses yok, fanlar dönmüyor. Müthiş bir his verirdi.

Yanlış anlaşılmasın fanlar dönüyor. :) Adamlar süs diye koymamış sonuçta. Siz GPU'yu biraz zorlayınca zaten o 65 dereceyi görecek ve fanlar dönecektir.

Ekran kartının kolay kolay 65 dereceyi göreceğini sanmıyorum. Yoksa ben ne yapayım kısa sürede 65 derece gören ekran kartını?

Şu anda değilde belki 2 seri sonra bu özellikte alabileceğimiz seviyeye düşer. Ayrıca Nvidia, Maxwell teknolojisine tamamen geçince ve transistör teknolojisi 28nm'den 22nm'ye inince daha az ısınacak kartlar o yüzden bu teknoloji 800 serisi ve sonrası içinde kullanılacaktır muhakkak. Yaygınlaştıkça fiyatı da normal seviyeye gelir.

Alacak arkadaşlar, diğer kartlara oranla cebinizden çıkacak 300-400TL'ye elveda desin. Fanlarının dönmemesi, ses sorunu yaşamamak almak için bir neden değil. Ses sorunu, diğer ekran kartlarında varsa kulaklık takarak veya otomatik fan hızına ayarlayarak da sesten kurtulabilir.

Alacak arkadaşlar, diğer kartlara oranla cebinizden çıkacak 300-400TL'ye elveda desin. Fanlarının dönmemesi, ses sorunu yaşamamak almak için bir neden değil. Ses sorunu, diğer ekran kartlarında varsa kulaklık takarak veya otomatik fan hızına ayarlayarak da sesten kurtulabilir.
Katılıyorum. Eğer AMD stok fan kullanıyorsanız zaten onun sesinden başka bir ses duymuyorsunuz. :D

Pahalı evet, fakat 6 gb vram grafik tasarım için süper, sessizlik de bazıları için önemli olabilir, herkese hitap eden bir kart değil, fark ondan kaynaklı zaten.

Pahalı evet, fakat 6 gb vram grafik tasarım için süper, sessizlik de bazıları için önemli olabilir, herkese hitap eden bir kart değil, fark ondan kaynaklı zaten.
O paraya grafik renderlayacaksan 6GB'lık 780 yerine 4GB'lık 780Ti alırsın aksine zarardan çok kendine fayda sağlarsın. Sessizlik konusu görecelidir.

O paraya grafik renderlayacaksan 6GB'lık 780 yerine 4GB'lık 780Ti alırsın aksine zarardan çok kendine fayda sağlarsın. Sessizlik konusu görecelidir.

Hocam 4gb lık 780ti modeli yok, 6 gb lık lar arasında da en ucuzu bu kart yoksa gidip uçuk paralara titan modelleri var, kasasında pasif psu olanlar için bu kart, bu kartın ingiltere fiyatı 548 gbp, 1993 tl yapıyor, ordan kıyaslayın tr fiyatını, render işiyle uğraşmıyorsan hiç polemiğe girme bence.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı