Asus'un yeni STRIX Serisi Kartları Vatan'da!

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 48
  • Görüntüleme 7B
O paraya grafik renderlayacaksan 6GB'lık 780 yerine 4GB'lık 780Ti alırsın aksine zarardan çok kendine fayda sağlarsın. Sessizlik konusu görecelidir.

Render'da vram daha önemlidir. Ayıca bu kart gerçekten tasarımcılar için müthiş bir seçenektir. Çünkü titan black almak yerine üstüne biraz daha koyup 2 tane almak ciddi anlamda fiyat/performans seçimi olur.
780ti oyun için daha mantıklı ama bu kartın oyuncular için olmadığı apaçık ortada zaten.

Render'da vram daha önemlidir. Ayıca bu kart gerçekten tasarımcılar için müthiş bir seçenektir. Çünkü titan black almak yerine üstüne biraz daha koyup 2 tane almak ciddi anlamda fiyat/performans seçimi olur.
780ti oyun için daha mantıklı ama bu kartın oyuncular için olmadığı apaçık ortada zaten.
Saçmalık. :) Renderda ilk iş GPU sonra vRAM gelir. Zira GPU işleyemedikten sonra vRAM olsa ne yazar? Ayrıca GTX780'nin SLI hali ile Titan BE'nin render süresi eşit olacaktır. Zira Titan serisi Quadro özelliklerine sahip GeForce karttır. Ayrıca daha az enerji tüketecektir.

Saçmalık. :) Renderda ilk iş GPU sonra vRAM gelir. Zira GPU işleyemedikten sonra vRAM olsa ne yazar? Ayrıca GTX780'nin SLI hali ile Titan BE'nin render süresi eşit olacaktır. Zira Titan serisi Quadro özelliklerine sahip GeForce karttır. Ayrıca daha az enerji tüketecektir.

Milyon poligonluk sahneyi az vram ile editle bakalım ne oluyor. Bu nedenle titan z de vram 12 gb tır.

Titan BE de cuda core sayısı 2880 dir. 2x 780 toplamda 2304x2=4608 cuda core yapar. Kusura bakma.

Milyon poligonluk sahneyi az vram ile editle bakalım ne oluyor. Bu nedenle titan z de vram 12 gb tır.

Titan BE de cuda core sayısı 2880 dir. 2x 780 toplamda 2304x2=4608 cuda core yapar. Kusura bakma.
Ya arkadaşım siz anlamıyorsunuz galiba? GPU işleyemedikten sonra vRAM'i ne yapayım ben? O zaman 4GB'lık GT630 benim 2GB'lık GTX770'den daha iyi render alacak değil mi? Hayır alamayacak. Çünkü GT630 o vRAM'i tüketecek kapasitede değil. İşi bilip bilmeden konuşuyorsunuz. Araştırın azıcık, araştırın! Titan serisinin normal bir GeForce serisi olmadığını kafanıza sokun. Zira normal bir GeForce ekran kartı değil bu Titan serisi. Quadro K2000 kadar güçlü işlem gücüne sahip, ama komut seti olarak hepsini kapsayan bir kart bu. Ayrıca Quadra K6000'de de 2800 CUDA çekirdeği var. O zaman 2x GTX780 daha iyi mi render alacak K6000'den? Hayır alamayacak çünkü yok öyle bir dünya!

@SypeR Bu işin içinde olmadığın için yanlış düşündüğünü varsayıyorum. İnsanlar buradaki yorumları görüp ona göre seçim yapabilir, kimseyi yanlış yönlerdirmemek adına cevap yazdım. Ama sen yine de gpu render alacak insanları 3Gb'lık 780ti'ye yönlendir vebali senin ben karışmıyorum :D

Ya adamı deli etmeyin bahsettiğimiz iki kartta gk110. 780ti almak yerine 6Gb gtx 780 almak kadar mantıklı bir hareket olamaz render alacak bir insan için.

Siz iki moderatöre soruyorum, hayatınızda kaç tane render motoru kullandınız? Sayfa dosyası diye bir şey duydunuz mu? Render tuşuna tıkladığınız anda neyi ne kadar kullandığınızı incelediniz mi? Hayatınızda hiç belleğiniz yetmedi diye polygon düşürmek için dakikalarca uğraştınız mı? Titan black kullandın mı hiç hayatında? 760SLI bile kullandım ve karşılaştırdım ben. Cpu'dan gpu render'a geçiş yapmış birisiyim ben. Senin burada editlediğin mesaj kadar yabancı sayfalarda yazı okudum ben. Bilip bilmeden konuşuyorsun dedin ya bana, benim işim bu.

Sanki ben gpu önemsizdir dedim de beni haksız yere düşürecek nokta arıyorsunuz. 3gb 780ti yerine 6 gb 780 almak mantıksızdır diyorsanız kapatın gidin bırakın moderatörlüğü. Bilmediği bir konu hakkında böylesine ahkam kesen kibirlenen ego tatmin etmeye çalışan başka bir insan görmedim ben. Bak benim mesleğim mimarlık. Mimar deyince akla ego gelir ama sizdeki egoyu, süper egoyu hatta idi okuldaki hocalarda görmedim :D :D

@SypeR Bu işin içinde olmadığın için yanlış düşündüğünü varsayıyorum. İnsanlar buradaki yorumları görüp ona göre seçim yapabilir, kimseyi yanlış yönlerdirmemek adına cevap yazdım. Ama sen yine de gpu render alacak insanları 3Gb'lık 780ti'ye yönlendir vebali senin ben karışmıyorum :D
Asıl işin içinde sen değilsin. O zaman cevap versene bana. 4GB GT630, 2GB GTX770'den daha mı iyi render alacak? Almayacaksa buradaki herkezden özür dileyeceksin. Ama yok ben haksız çıkarsam ben özür dileyeceğim. Anlaştık?

Ya adamı deli etmeyin bahsettiğimiz iki kartta gk110. 780ti almak yerine 6Gb gtx 780 almak kadar mantıklı bir hareket olamaz render alacak bir insan için.

Siz iki moderatöre soruyorum, hayatınızda kaç tane render motoru kullandınız? Sayfa dosyası diye bir şey duydunuz mu? Render tuşuna tıkladığınız anda neyi ne kadar kullandığınızı incelediniz mi? Hayatınızda hiç belleğiniz yetmedi diye polygon düşürmek için dakikalarca uğraştınız mı? Titan black kullandın mı hiç hayatında? 760SLI bile kullandım ve karşılaştırdım ben. Cpu'dan gpu render'a geçiş yapmış birisiyim ben. Senin burada editlediğin mesaj kadar yabancı sayfalarda yazı okudum ben. Bilip bilmeden konuşuyorsun dedin ya bana, benim işim bu.

Sanki ben gpu önemsizdir dedim de beni haksız yere düşürecek nokta arıyorsunuz. 3gb 780ti yerine 6 gb 780 almak mantıksızdır diyorsanız kapatın gidin bırakın moderatörlüğü. Bilmediği bir konu hakkında böylesine ahkam kesen kibirlenen ego tatmin etmeye çalışan başka bir insan görmedim ben. Bak benim mesleğim mimarlık. Mimar deyince akla ego gelir ama sizdeki egoyu, süper egoyu hatta idi okuldaki hocalarda görmedim :D :D
Birtek GPU'nun üstünde yazan GK110'na göre bakarsak işimiz var seninle bizim. GK110 ama ne? GTX770'de de GK104 var GK110'dan aşağı kalmıyor. Başına değil tamamına bakacaksın dostum. 780Ti ile 780 arasında dağlar kadar fark var ki bu renderde da geçerli!

Ne zaman VRAM önemli desek Syper'ın aklına hemen 4GB GT 630 geliyor. Keşke çıkarmasaydı Nvidia şu 4GB GT 630'u :D Arkadaşım bizde biliyoruz GT 630 ile GT 770 denk değil. GPU içindeki transistör sayısından tut, CUDA sayısına ve band genişliğine kadar farklılar. Artık unut şu GT 630'u, biz birbirine denk veya daha üst kartlardan bahsediyoruz.

Ben şu anda 1280x1024 çözünürlükte oyunları test ediyorum. Şu anda çoğu oyun 1GB VRAM'in üstüne çıkıyor, 2GB'a yaklaşıyor. 1920x1080'de durum nasıl bilmiyorum. Örneğin şu anda 1 GB 7850 kullanan biri ile 2GB 7850 kullanan biri 1280x1024 çözünürlükte aynı oyunu aynı PC özellikleriyle aynı grafik özellikleriyle oynayamıyor.

1920x1080 çözünürlükte şu anda 3GB VRAM ile sadece Watch Dogs Ultra'da problem çıkartıyor. İleriki yıllarda oyun sayısı çoğalabilir ama çok aşırı olacağını sanmıyorum. Ayrıca kart üreticileri sürekli VRAM arttırıp duruyor, önemli değilse neden arttırıyor bir kendine sor bakalım? Boşuna boşuna olsa o zaman eskisi gibi 128MB'lık kartlar kullanırdık yada hiç kullanmazdık.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı