Athlon II X2 250 sistemi güçlendirme

Bak gel bizi dinle. 1500 tl bütçen var. Bunu 300'e sattın. 1800 tl. 1800 tl ye canavar gibi kasa dizeriz sana. Ram ddr3 zaten. Onu kullanırız. Hdd'yi de kullanırız. Mis gibi sistem.

Şimdi şöyle yapalım mı Kerem, öncelikle bilgisayarını neden yenilemek istediğini söyle. Programlarını düzgün çalıştırmıyor mu? Hızdan mı memnun değilsin? Yoksa bilgisayarını ileride yenileyeceksin de şimdiden temelini mi atıyorsun? Çünkü anladığım kadarıyla bilgisayarında seni üzen bir durum yok.
Aslında öyle bir sıkıntım yok ama artık bir ssd ye ihtiyacım olduğunu hissettim psu da yeterli değil pek ve arada son zamanlarda çıkan sevdiğim türdeki oyunları oynadığım için işlemciyi de değiştirmek istiyorum arada anakart da kaynağı versin dedim ama bilemiyorum sizin farklı bir tavsiyeniz mi var?

Bak gel bizi dinle. 1500 tl bütçen var. Bunu 300'e sattın. 1800 tl. 1800 tl ye canavar gibi kasa dizeriz sana. Ram ddr3 zaten. Onu kullanırız. Hdd'yi de kullanırız. Mis gibi sistem.
Hdd ve ramler alındıktan sonra 300 tl ye satılır mı bu pc? Bence zor :D ama neyse sen genede 1800 TL'ye önereceğin sistemi söyle bana bende bir bakayım eğer uygun gelirse düşünürüm :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok güzel düşünmüşsün. O zaman sistemi yavaştan güçlendirelim. İleride güzel yaparsın. Belleklerine dokunmadım. Şu an gayet iyi. :)

sasafa.png

Yok güzel düşünmüşsün o zaman yavaştan güçlendirelim sistemi sen ileride nihayete erdirirsin :) RAM' lerine dokunmadım gayet iyi şu an.

Eki Görüntüle 17769
SSD 120 gb düşünüyorum ve arkadaşın dediği gibi overclock yapma niyetim pek yok. Soğutucu almaktan vazgeçtim sadece işlemci, anakart, güç kaynağı ve ssd istiyorum tabii eğer şu anki ekran kartımı, ramleri mi, optik sürücü mü ve hdd mi taktığımda herhangi bir sıkıntı olmayacaksa :)

O.c yapmayacağı için i5 4440 alsın. Arkadaşın dediği gibi soğutucuyu da çıkarsın. SSD gereklilik değil lükstür. Bu sistemi eski kasada kullanmak sisteme küfretmektir. Zalman z3 plus da almalısın.

Vallahi ne diyebilirim önce kafanı netleştir, mesela brodwell işlemcileri bekleyebilirsin. Ama o kadar bütçeyi şu anda somut olarak büyük bir fark yaratmayacak bileşenlere ayırmışsın fakat SSD' yi 120GB seçiyorsun. Bu bir hatadır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı