Athlon II X2 250 sistemi güçlendirme

O.c yapmayacağı için i5 4440 alsın. Arkadaşın dediği gibi soğutucuyu da çıkarsın. SSD gereklilik değil lükstür. Bu sistemi eski kasada kullanmak sisteme küfretmektir. Zalman z3 plus da almalısın.
Dostum kusura bakma ama bir şey diyeceğim şimdi lütfen alınma.
Demişsin ki ssd almak lükstür, gereklilik değil ve iyi bir sistemi böyle eski bir kasaya monte etmek o sisteme hakaret olur peki sana sorum şu.
SSD alınca lüks oluyor da, güzel, şık, yeni ve büyük bir kasa alınca mı lüks olmuyor?
Bana sorarsan artık ssd günümüz bilgisayarlarının olmazsa olmazı :)

Son düzenleyen: Moderatör:
O.c yapmayacağı için i5 4440 alsın. Arkadaşın dediği gibi soğutucuyu da çıkarsın. SSD gereklilik değil lükstür. Bu sistemi eski kasada kullanmak sisteme küfretmektir. Zalman z3 plus da almalısın.

Kasa konusunda katılıyorum bu bir, ikincisi arkadaşa zaten NoN-K bir işlemci önerdim sıkıntı yok. Ama benim fikrim bu bileşenlere bu para verilecekse soğutucu ve 250GB SSD uygun düşer. Evet SSD lükstür ve arkadaşta lüks istiyor :)

Vallahi ne diyebilirim önce kafanı netleştir, mesela brodwell işlemcileri bekleyebilirsin. Ama o kadar bütçeyi şu anda somut olarak büyük bir fark yaratmayacak bileşenlere ayırmışsın fakat SSD' yi 120GB seçiyorsun. Bu bir hatadır.
Hayır tam öyle değil. Eğer miktarın hepsi istediğim donanımlara harcanmazsa kalan para ile başka şeyler alabilirim. O yüzden elimdeki tam bütçeyi direk söyledim kusura bakmayın :)

Kasa konusunda katılıyorum bu bir, ikincisi arkadaşa zaten NoN-K bir işlemci önerdim sıkıntı yok. Ama benim fikrim bu bileşenlere bu para verilecekse soğutucu ve 250GB SSD uygun düşer. Evet SSD lükstür ve arkadaşta lüks istiyor :)
Tamam belki kasayı da değiştirebilirim ama ssd mutlaka alacağım kaçarı yok. Paranın arta kalanı olursa eğer klavye, mouse, ekran, hoparlör gibi bir donanım alabilirim belki. :) Peki işlemci'yi AMD seçsem olmaz mı? Çünkü herkese ilk etapta hep İntel'in en son işlemcilerini söylüyor anlayamadım tam :D Neden İntel? :D

120 gb her türlü yeter 2 tane yüksek boyutlu oyun bile kurulur.

Yani bu tercih meselesidir, tartışma rayından çıksın istemiyorum o yüzden kapatıyorum konuyu. Son olarak şunu söyleyeyim SSD oyun dahil her türlü belleğe erişim gerektiren uygulamada hız farkını ortaya koyar bu nedenle SSD' ye depolamanın anlaşılamaz bir tarafı yok.

Ayrıca ek olarak bir hdd daha mevcut bende. 1 TB depolama yerine ihtiyacım yok yani harici olarak duruyor o sadece. Bir ssd lazım düşük boyutlu :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı