Çözüldü B450 BIOS CPB Kapatma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fgoktas

Decapat
Herkese merhaba. Yeni bir işlemci kurdum. İşlemcide ani sıcaklık değişimleri oluyor. Mesela önceki işlemcim Ryzen 5 2600 idi ve boştayken stabildi, fan çalışmazdı. Ryzen 5 3600X aldım, macun sürdüm (yeterli sürmemiş olabilirim, macun da aşırı kaliteli değil). Gelelim soruma, bu ani sıcaklık değişimleri için ekte yolladığım resimdeki "Core Performance Boost" seçeneğini kapatmamı istediler. Şu an BIOS açık ve deneyeceğim ancak diğer seçenekler hakkında pek bir bilgim yok. Sizin bu ayarlar için önerileriniz neler? Bilen var mı? Teşekkürler şimdiden.

20191220_232703.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Y
Performans azalmasını takmıyorsan kapalı kullan. Açık olduğunda anlık sıcaklık artışları oluyor sürekli. Diğer ayarları değiştirmene gerek yok bildiğim kadarıyla.
Performans azalmasını takmıyorsan kapalı kullan. Açık olduğunda anlık sıcaklık artışları oluyor sürekli. Diğer ayarları değiştirmene gerek yok bildiğim kadarıyla.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı