Baldur's Gate 3 vs. Starfield

Hocam aşırı alakasız oyunlar sizin oyun zevkinize kalmış bir durum aynı tür olsalar neyse ama çok alakasızlar.

Hayır çok benzer ortak noktları var. Hatta iki oyunda RPG diye geçiyor. Tek fark birinde savaş sisteminin sıra tabanlı olması. İnsanları yanıltmayın lütfen.

Benim tercihim Baldur's Gate 3'ten yana olurdu Sinematikler ve seçimleri olsun Starfield'a göre fazlasıyla daha iyi. Ama ben aksiyon öğeleri olmasını çok istiyorum derseniz de Starfield'a yönelebilirsiniz.

Hayır çok benzer ortak noktları var. Hatta iki oyunda RPG diye geçiyor. Tek fark birinde savaş sisteminin sıra tabanlı olması. İnsanları yanıltmayın lütfen.

Kanka ikisinden alıcağın haz aşırı farklı bu yüzden diyorum bu tarz şeylerin burada sorulmasını mantıklı bulmuyorum insanların oyun zevki farklı olur burada Starfield yazsa adam beğenmeyebilir BG3 yazsa onu da beğenmeyebilir konu Overwatch vs Valorant gibi bir şey olsaydı mantıklı olabilirdi çünkü aşırı benzer oyunlar ama bu 2 oyundan alıcağın haz aşırı farklı.

Baldur's Gate 3 ve Starfield arasında kararsız kaldım. Sizce hangisini almalıyım?
Senenin oyunu kesinlikle Baldur's Gate 3. Kaliteli ara sahneler, hikayeye yön verişiniz, DnD mekanikleri gibi içerikler sizi içine çekiyorsa Baldur's Gate 3 daha iyi tercih olacaktır. Starfield oynarken ise daha kalitesiz ara sahneler, yüz mimikleri gibi şeylerle karşılaşacaksınız ancak oyunda rastgele maceralar sizi bekliyor olacak ve kocaman bir evren. Baldur's Gate 3 bir oyun olarak kesinlikle daha iyi iken Starfield ise yaşayacağınız maceralar, büyüklük vb şeyler olarak daha iyi. Size kalmış.
İki oyunun da RPG olarak geçmesi onları aynı tür yapmaz. Baldur's Gate gerçek saf bir RPG iken Starfield Aksiyon-RPG oyunu. Baldur's Gate size derin bir RPG deneyimi sunarken Starfield size daha başka şeyler sunuyor.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Starfield hem çok övülüyor hem çok kötüleniyor bu nedenle kafam karıştı ve oyunun diyalogları, yapay zekası, grafikleri vs. izlediğim videolarda bana kötü geldi, içerikleri bakımından çok geniş diyorlar. İkisinin de zamlanma ihtimali olduğu içinde iyice kararsızlaştım.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Starfield hem çok övülüyor hem çok kötüleniyor bu nedenle kafam karıştı ve oyunun diyalogları, yapay zekası, grafikleri vs. izlediğim videolarda bana kötü geldi, içerikleri bakımından çok geniş diyorlar. İkisinin de zamlanma ihtimali olduğu içinde iyice kararsızlaştım.
Hocam tavsiye olarak 1 aylık Game Pass alabilirsiniz ve Starfield deneyebilirsiniz. Oyundan hevesinizi bir kaç ay gibi sürede alabileceğinizi düşünüyorsanız Starfield'ı Game Pass üzerinden oynayıp Baldur's Gate 3'ü Steam üzerinden alıp kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

İki oyunun da RPG olarak geçmesi onları aynı tür yapmaz. Baldur's Gate gerçek saf bir RPG iken Starfield Aksiyon-RPG oyunu. Baldur's Gate size derin bir RPG deneyimi sunarken Starfield size daha başka şeyler sunuyor.

Tamamen aynı tür diye savunmuyorum zaten ama arkadaş arada çok farklılıklar var dediğinden dolayı bende aslında o kadar fark olmadığını iki oyunun da temelinin aynı şeylere dayandığını söyledim. Yazımın devamını da okuduysanız fark etmişsinizdir zaten birinin sıra tabanlı olduğunu ve biribin aksiyon RPG türünde olduğunu söylediğimi.

Kanka ikisinden alıcağın haz aşırı farklı bu yüzden diyorum bu tarz şeylerin burada sorulmasını mantıklı bulmuyorum insanların oyun zevki farklı olur burada Starfield yazsa adam beğenmeyebilir BG3 yazsa onu da beğenmeyebilir konu Overwatch vs Valorant gibi bir şey olsaydı mantıklı olabilirdi çünkü aşırı benzer oyunlar ama bu 2 oyundan alıcağın haz aşırı farklı.

İllaki ikisinin de birbirinden farklı olduğu yönler var. Bu her oyun da vardır ama ben her iki oyunu da oynadım. Starfield da Baldur's Gate 3 de rol yapma türünde oyunlar olduğu için o türün öğelerini barındırıyorlar. Sadece Baldur's Gate 3 bunu çok daha iyi sunuyor. Starfield ise aksiyon öğeleri barındırdığı ve genele hitap ettiği için daha çok tercih edilebiliyor. Ayrıca mesela siz bu tarz şeyleri sormayı mantıklı bulmuyor olabilirsiniz ama konu sahibi arkadaş da çok arada kalmış olabilir. Sonuçta cebinden belli bir miktar para çıkacak. İnsan ister istemez arada kalır ve insanların fikrini almak ister. Her şey bu kadar basit yani.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı