Ban yememek için özellikle ne yapmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok önemli 4 kural var:

1- Yazım kurallarına dikkat et. Bu kural önemli! Moderatör linç etmenin bile toleransı var bir sınıra kadar ama bunun yok.
2- Üslubuna dikkat et. Küfretme ama yeri gelince linç partisine katıl. :D Mesela sevgilisine şantaj yapmasıyla övünen birine denk geldiysen fırsatı kaçırma.
3- Gereksiz mesajlardan uzak dur. Konudan 1 saat de olsa uzaklaşmak istersen (işin varsa) ekstra gereksiz mesaj yazarak o banı alabilirsin.
4- 2. el bölümünde alıcı ya da satıcı değilsen konuya dalma. Satışı sakın baltalama, onun toleransı yok. 😉

Bunlara ek olarak tecrübeli üyeler için 5. kural var; sınırını biliyorsan bunları tadını kaçırmadan yap. :D

Çok önemli 4 kural var:

1- Yazım kurallarına dikkat et. Bu kural önemli! Moderatör linç etmenin bile toleransı var bir sınıra kadar ama bunun yok.
2- Üslubuna dikkat et. Küfretme ama yeri gelince linç partisine katıl. :D Mesela sevgilisine şantaj yapmasıyla övünen birine denk geldiysen fırsatı kaçırma.
3- Gereksiz mesajlardan uzak dur. Konudan 1 saat de olsa uzaklaşmak istersen (işin varsa) ekstra gereksiz mesaj yazarak o banı alabilirsin.
4- 2. el bölümünde alıcı ya da satıcı değilsen konuya dalma. Satışı sakın baltalama, onun toleransı yok. 😉

Bunlara ek olarak tecrübeli üyeler için 5. kural var; sınırını biliyorsan bunları tadını kaçırmadan yap. :D
Tamamdır hepsini beynimin bir kenarına yazdım. Ne yapalım zaten o yazım yanlışı da boşluğumuza denk geldi. Zaten dikkat ediyordum. :D

Benim gibi uslu bir çocuk olursan 5.700 mesaj karşılığında 3 uyarıya sahip olabilirsin. Gerçi 3 uyarı için çok geç. Neyse, sağlık olsun. :D

1) Yazım yanlışlıklarına dikkat et. Belli bir süre makineye bağlıyorsun. Artık günlük yaşamımda bile kurallara dikkat eder oldum XD.
2) Üslubunu yumuşak tut. Karşındaki insan sonuçta.
3) Bilmiyorsan, yazma. Gereksiz mesajlara girer.
4) Kaliteli önerilerde bulun. Bu sayede belli bir süre sonra insanlar seni konularda etiketlemeye başlar bilgili olduğunu düşündüklerinden.

Bu kadar.

1) Yazım yanlışlıklarına dikkat et. Belli bir süre makineye bağlıyorsun. Artık günlük yaşamımda bile kurallara dikkat eder oldum XD.
2) Üslubunu yumuşak tut. Karşındaki insan sonuçta.
3) Bilmiyorsan, yazma. Gereksiz mesajlara girer.
4) Kaliteli önerilerde bulun. Bu sayede belli bir süre sonra insanlar seni konularda etiketlemeye başlar bilgili olduğunu düşündüklerinden.

Bu kadar.
Anladım. Zaten gereksiz veya yanlış mesajdan kendimi bile raporladığım oldu zaten. :D

Aldığınız yasaklardan kendine ders çıkarmanız gerekiyor. İlk başlarda çok fazla ceza yemeniz normal. Zamanla ceza almadan da konu açabilir, mesaj yazabilir hale gelirsiniz.

Aldığın yasaklardan kendine ders çıkarman gerekiyor. İlk başlarda çok fazla ceza yemeniz normal. Zamanla ceza almadan da konu açabilir, mesaj yazabilir hale gelirsiniz.
Zaten şu anda o şekildeyim. Genellikle cezalarım arasında uzun süre var. Yakın cezalarımdan bahsediyorum. Eski mesajlarım sizin dediğiniz gibiydi. Sürekli ceza yerdim. Ama artık bayağı düzeldim ama 1 hafta ban alınca çok fazla geldi. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı