Beşiktaş - Fenerbahçe Derbisi

Şu yorumu görmek komik gerçekten. Bunu bizden 8 fark yiyen takımın taraftarı bize "balon" diyor. Demek ki siz sönük balon bile değilsiniz. Ortamı gerip polemik yaratmaya çalışmayın.

Sene sonu şampiyonluk turu atarken o "balonun" bağırışını duyarsınız artık.

En ufak başarıda Beşiktaş en iyisi diyenler şişirip şişirip duruyor o yüzden bu yorumum normal, ben tuttuğum takımı yüceltmiyorum, polemik de yaratmıyorum özgürce yorumumu belirtiyorum.

Balon bir yerde patlayacak ve GS gibi olacaksınız o yüzden diyorum bunları, iyi günde var kötü günde. Bu sene şampiyon olmanız önemli değil önemli olan önümüzdeki senelerde ne olacak ? Sadece futbolla bir takım yürümez diğer şubelerde de başarılı olmak gerekli.

Şu an böyle bir ortamda gelip de bu yorumu atan insan art niyetlidir. Hiç de öyle masumca bir yorum değil bu. Siz de farkındasınız bunun kesinlikle. Diyorum ya, şampiyonluk turu atınca görürüm sizi burada.

Tamam biz zaten geçen sene de şampiyon olduk ki. Bu sene de olacağız. Neyin tartışması bu o zaman? Biz zaten kötü dönemlerden geçtik. Feda dönemini hatırlatırım size. Şimdi de GS bu dönemi yaşıyor işte.

Bir tek Beşiktaş-Trabzon maçı zevkli idi sanırım. 4-3 biten maç. Aşırı heyecanlı bir maçtı.

Kesinlikle kavga çıkartma amaçlı bir yorum atmadım içimden geçeni yazdım siz abartıyorsunuz.

Neyin tartışması diyorsunuz tartışmayı başlatan sizsiniz ben yorum yazıyorum siz atağa geçiyorsunuz. Kötü dönemlerden geçtiniz ancak o dönemlere tekrar gelinecek diye hissediyorum yazdım bende, siz bunu kötü niyetli anlıyorsunuz.

Ben şu anda futbol şubesi için konuştum ayrıca. Ki baskette hiçbir kulüp Fener ile kapışacak düzeyde değil şu anda. Ayrıca sırf şampiyonlar ligine katılımdan bile 8 milyon avro gibi rakamlar geliyor. Şampiyonlar ligi paranın kaynağı. Ki zaten Avrupa'da Başakşehir'i tokatlarlar.

Ortam sakinken gelip de "Beşiktaş balondur" diyen sizsiniz. Bu lafın çok masum olduğunu falan mı düşünüyorsunuz gerçekten. Amacınız hiç de o yönde değil idi. Sonraki mesajlarınızda mantıklı bir açıklama gördüm ancak ilk cümleniz polemik yaratmaktan başka bir şey değil.

Bazı şeyler para ile olmuyor örneğin bizim takım ruhsuz dolu. Başakşehir mevzusu belli olmaz sürpriz yumurta gibi adamlar. Şapkadan tavşan çıkartabilirler.

Ben çok şey yazacaktım ancak asıl kavga o zaman çıkacak diye beşiktaş bir balondur yakın zamanda patlar başarısı iptal olur alt sıralara düşer anlamında yazdım, sırf 1 sene şampiyon oldu diye şimdide lider diye her yerde takımını yücelten tipler var sözüm onlara. Bu platformda bu tarz kışkırtıcı başlıklar açmamak gerek kavga dövüş eksik olmuyor, ne İOS vs Android bitiyor ne AMD vs İntel bitiyor nede futboldan bihaber futbol klüplerimiz..

Kavga çıkarmak amaçlı yapılan yorumları ciddiye almak yanlış. Fenerbahçe'nin futbol dışında bir başarısı olmadığı için taraftarlarının diğer branşlara ilgi duyması son derece normal karşılanabilir.

Yorumu yapandan; şuan da en zengin ve prestijli kulüplerin diğer branşlarda ki başarılarını alalım. Real Madrid? Barcelona? Juventus? Yok mu hiç? Basket, ragbi, hentbol falan? Hiç yok çünkü umursamıyorlar ve gereksiz. Medyada basket başarılarıyla manşet olmuyorlar. Yıllardır avrupanın lokomotif sporu futboldur ve şu anda avrupada oynadığın futbol kadar adamsın. Bundan 10 yıl sonra Barcelona basket takımıyla değil futbol takımıyla anılacak, bir arkadaş grubu toplandığında Messi'nin PSG'ye attığı golü konuşacak. Amerikalı veya Fenerbahçeliler hariç. :)

Polemik çıkarmaya çalışırken saçma argümanlar kullanılmış. Sonuçta 3 büyük kulüpten bahsediyoruz. Hepsinin durakladığı veya atak yaptığı dönemler var. Her dönem için ayrı ayrı takımlara balon mu diyeceğiz. :)

Denebilir, abartılıyorsa kendi tuttuğum takımada balon derim.

Real ve Barça baskette gayet başarılılar. Bir klüp futbol klübüyse tamam futbol başarılarını tartışırız ancak o klüp kendine spor klubü diyorsa diğer branşları da es geçmemeliyiz. Siz burada diğer branşlara boş iş demeye çalışıyorsunuz ve o branşa gönül verenlere saygısızlık etmiş oluyorsunuz. Diğer branşlara göre futbol daha az efor istiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı