Bicepsim hacimli ama çok yumuşak

Hocam, bence de yağ oranıyla alakası yok ama fitness yapmadan önce de sert değildi ama parçacıklı olduğum için yine hacim vardı 28 cm olsa bile. Arkadaşım yağlı onun kolunu ellediğimde sert geliyor. Yabancı forumlara baktım şimdi genetik falan yazmışlar daha çabuk büyür yazanlar olmuş.
Compound hareketleri şu an yapamıyorum hocam kaburgam ezildi omuz, kol ve bacak çalışıyorum 2 3 gündür 1 hafta kadar da böyle gideceğim sonra dediğiniz gibi yapacağım.
Yok oranınız düşükse alakası yoktur hocam basit yani. hacim ve parçalı kas kütlesi farklı şeyler. Compound hareketleri de overtraining sonrası flexleyememe gibi bir sorun vardır diye önerdim. Kafanıza çok takmanıza gerek yok güç olarak geride kalmıyorsa geri kalan bölgelere göre ki kalmıyordur diye düşünüyorum. Geçmiş olsun, 33 cm küçük gibi moral bozacak eleştirileri dikkate almayın. Artık göğsünüzü falan elletirsiniz :D

Yok oranınız düşükse alakası yoktur hocam basit yani. hacim ve parçalı kas kütlesi farklı şeyler. Compound hareketleri de overtraining sonrası flexleyememe gibi bir sorun vardır diye önerdim. Kafanıza çok takmanıza gerek yok güç olarak geride kalmıyorsa geri kalan bölgelere göre ki kalmıyordur diye düşünüyorum. Geçmiş olsun, 33 cm küçük gibi moral bozacak eleştirileri dikkate almayın. Artık göğsünüzü falan elletirsiniz :D
İyi kasılmiyor da olabilir zorlamakdan da genelde yumuşak olan insanların yağ orani yüksek oluyor.

İyi kasılmiyor da olabilir zorlamakdan da genelde yumuşak olan insanların yağ orani yüksek oluyor.
Arkadaş en başta yağ oranım düşük diye belirtmiş kendisini bu yalana inandıracağını düşünmediğimden onu eledim hocam direkt. Overtrainingden de olabilir dediğiniz gibi ben haftada anca 4-5 hareket izole biceps atıyorumdur.

Teşekkürler hocam, güç olarak geride değilim hatta kiloma göre iyi de basıyorum. 33 cm küçük olsa bile 3 ay oldu daha başlayalı zaten ondan dolayı sıkıntı etmiyorum.

Arkadaş en başta yağ oranım düşük diye belirtmiş kendisini bu yalana inandıracağını düşünmediğimden onu eledim hocam direkt. Overtrainingden de olabilir dediğiniz gibi ben haftada anca 4-5 hareket izole biceps atıyorumdur.
Dikkat etmemiştim. Dediğiniz gibi overtrainingdir ana sebebi çok hareketli yapıyorsa yanlış form da yapmış olabilir bunun dışı.

Hocam, yağ oranı yüksek olanlarda zaten kas olmuyor ama cidden yağ oranım düşük ve evde antrenman yapıyordum eskiden de barfiks, şınav, dumbbell falan o yüzden trapezim ve omzum bile sert kolum niye böyle oldu anlamadım.

Belki de genetik olarak sadece kolum yağlıdır az çok ama o yağlı arkadaşımın kolu baya sertti, skinny fat bir de çocuk zayıftı hani.

Hocam, yağ oranı yüksek olanlarda zaten kas olmuyor ama cidden yağ oranım düşük ve evde antrenman yapıyordum eskiden de barfiks, şınav, dumbbell falan o yüzden trapezim ve omzum bile sert kolum niye böyle oldu anlamadım.

Belki de genetik olarak sadece kolum yağlıdır az çok ama o yağlı arkadaşımın kolu baya sertti, skinny fat bir de çocuk zayıftı hani.
Dostum kolunu sıktığında orada şekilli bir kas çıkıyorsa yağlı değildir bu kadar takılma ve yağlı olsa ağırlıklar kalkmaz.

@Plory sert dediğin kemigi mi çocuğun. Sanmıyorum genetik olarak öyle bir şey olduğunu da doğru noktaya odaklanmanıs olabilirsin triceps sert biceps yumusaksa.
Yok bildiğin sıkıyor ve elleyince hani benim gibi içe çökmüyor kası sert.

Triceps sert, biceps yumuşak dediğim şöyle sıkıyorum kasımı ellediğimde üst taraf biceps yani yumuşak olduğundan parmaklarım hareket ediyor yumuşaklığından ama alt baş parmağımla bastırdığım yer triceps yani bildiğin sıkı oluyor parmağım kımıldamıyor.

Ve parçacıklı da bicepsim şekil hacim çıkıyor yani.

Geri
Yukarı