Athlon II X2 250 sistemi güçlendirme

Kerem Bayer

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Forumda bugün üyelik açtım ve acemiyim dolayısıyla konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın. Şimdi ben 3 yıldır kullanmakta olduğum pc mi güçlendirmek istiyorum ama anakartımı , ramlerimi ve ekran kartımı pek değiştirmek istemiyorum. Acaba elimde olan anakartı , ramleri ve ekran kartımı değiştirmeden ssd , güç kaynağı , işlemci ve soğutucu alsam beni götürür mü? bütçem en fazla 1200-1300 tl ye kadar .
Şu anki bilgisayarım ;
  • Dış kasa : EVEREST 254P REAL 200W PEAK 250W 24PIN PC KASA
  • Anakart : Asus M4N68T-M V2
  • İşlemci : Amd Athlon II X2 250 3.00 Ghz
  • Ekran Kartı : Zotac GT630 GDDR3 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX11
  • Optik Sürücü : LG GH22NS70
  • Ram : 2 x 4gb / Kingston 4GB 1333MHz DDR3 KVR1333D3N9-4G
  • Harddisk : Seagate Barracuda 250GB ST250DM000
işlemci soğutucu büyük bir ihtimalle kutudan çıkan işlemci soğutucusu ama ne olduğuna bakamadım :(
ayriyeten 1 tane daha fan var ama bununda markasına vs. bakamadım fakat yeni bir fan almayı düşünüyorum.
Evet şimdilik bu kadar önerilerinizi söylerseniz sevininirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ssd bilgisayarını uçuracaktır emin ol. Soğutucu alman pek bir şey ifade etmez. Oyuna yönelik güçlendireceksen ssd alma. Ekran kartı al. Hangi ekran kartını alacağını haber ver tekrar bir değerlendirme yapalım. Ayrıca ana kartında sata 3 bulunmuyor. Ssd yi yarı hızında kullanırsın ancak.

Ssd bilgisayarını uçuracaktır emin ol. Soğutucu alman pek bir şey ifade etmez. Oyuna yönelik güçlendireceksen ssd alma. Ekran kartı al. Hangi ekran kartını alacağını haber ver tekrar bir değerlendirme yapalım. Ayrıca ana kartında sata 3 bulunmuyor. Ssd yi yarı hızında kullanırsın ancak.
Yok bilgisayarımı pek oyun amaçlı güçlendirmeyi düşünmüyorum. Eskiden bayağı oyun oynayıp çılgınlık peşindeydim ama son 1 senedir genelde program amaçlı kullanımım biraz fazla. Oyunda oynarım elbet ama ekran kartı pek istemiyorum şu an o zaman şöyle diyeyim. Anakart , ssd , güç kaynağı , işlemci alayım bütçem dediğim gibi 1200-1300 tl ye kadar eğer ekran kartı gerekli olursa daha ileride alırım.

Tavsiyem bütçeni biraz zorlayarak APU sistem topla. Tabletten yazdığım için sana yardımcı olamıyorum. Ama diğer arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
APU sistem hakkında pek deneyimim yok ama araştırırım teşekkürler :)

Söyleyeceğimiz ekran kartı darboğaz yapar. İşlemci kötü. Sen bu sistemi elden çıkar. Üzerine biraz ekle ve sıfır bir sistem topla. Bacağından tutsak kolu elimizde kalır. Boşa yatırım. 4 gb ekran kartı varmış. Bakkallara satarsın bu pc'yi. :D Gideri 250 tl. Bakkallara 350'ye okutursun. :D

Söyleyeceğimiz ekran kartı darboğaz yapar. İşlemci kötü. Sen bu sistemi elden çıkar. Üzerine biraz ekle ve sıfır bir sistem topla. Bacağından tutsak kolu elimizde kalır. Boşa yatırım. 4 gb ekran kartı varmış. Bakkallara satarsın bu pc'yi. :D Gideri 250 tl. Bakkallara 350'ye okutursun. :D
Dostum ben zaten bilgisayarın iyi olduğunu söylemedim 3 yıl oldu ayrıca kullanalı ekran kartını da o zamanlar pek bilmediğim için bu şekilde aldım ama program kullanımım son zamanlarda çoğaldığı için bence sıkıntı yok. Oyun oynamak amacında değilim ben pek zaten öyle hardcore bir player değilim. Yani o yüzden ekran kartı almayı düşünmüyorum satmak gibi bir niyetimde yok imkanım olsa zaten sıfır pc alırdım. Böyle bayağı güçlü bir oyun sistemi mesela ama yok işte o yüzden konu açtım sende dikkatli yazılar yaz lütfen :) Ayrıca işlemci ve ana kartı da değiştireceğimi yazdım olurda imkanım artarsa o zaman ayrı bir bildirim yaparım sizlere ve sıfır pc hakkında önerilerinizi sunarsınız :)

OFF psu, kasa falan da değişecek, yeni fark ettim. Yani sistem baştan toplanmalı. Malesef durum böyle.
PSU Değiştirmek istediğimi yazmıştım ama siz görmediniz herhalde :D
OFF ne oluyor tam anlayamadım kısa tabirleri bilmiyorum pek kusuruma bakmayın :D
kasanın değişmesi şart mı?

Tam bütçeni yaz. Neler olur bir bakalım. Dikkatsiz okumuşum kusura bakma.
Dediğim gibi şu anda 1200-1300 TL. Hadi zorladım 1500 TL çıksın.

Şimdi şöyle yapalım mı Kerem, öncelikle bilgisayarını neden yenilemek istediğini söyle. Programlarını düzgün çalıştırmıyor mu? Hızdan mı memnun değilsin? Yoksa bilgisayarını ileride yenileyeceksin de şimdiden temelini mi atıyorsun? Çünkü anladığım kadarıyla bilgisayarında seni üzen bir durum yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı