Bilgisayar virüsü "korkusu"

Pola_93

Picopat
Bilgisayarında aile fotoğrafları olan kişileri anlarım da, normal kullanıcıların bile buraya "TS3'e girdim virüs yer miyim?" gibi nedenlerden baslık açması işin dozunu çıkardı.

Sonuçta Kaspersky gibi hafif agresif gerçek zamanlı koruma sağlayan bir AV kullanıyorsanız virüs yeme ihtimalimiz bir hayli düşüktür çünkü bu tarz AV'lar arka planda her şeyi kontrol ediyor.

Diyelim ki virüs yenildi, çeşitli AV'ların kurulum yapmadan sistemi taradığı araçları var veya bilgisayara yeniden Windows kurmak zor bir şey değil.

Bende de o korku var ne zaman bir şey indirsem Kaspersky Malwarebytes virüs totola taratıp indiriyorum zaten 2 tane antivirüs kullanıyorum ks mw korkudan. Bilgisayarım çöp olmasına rağmen ona bir şey olacak diye çok korkuyorum.

Virüs bulaşması durumunda harddiski çıkarıp başka bir harddisk takıp yeniden Windows yüklenebilir ve diğer harddisk yeniden takılıp gerekli dosyalar alınabilir.

Bende de o korku var ne zaman bir şey indirsem Kaspersky Malwarebytes virüs totola taratıp indiriyorum zaten 2 tane antivirüs kullanıyorum ks mw korkudan. Bilgisayarım çöp olmasına rağmen ona bir şey olacak diye çok korkuyorum.
AV varken bilgisayara ne olmasını bekliyorsunuz?

Son düzenleme:
Virus programi kullanmaniza gerek bile yok. Indirdiginiz her dosyayi virustotal de online olarak taratin. Bu sayede gereksiz yere PC nizde kasmaz. Reklm viruslerine maruz kalmayacak kadarda PC kullanmayi biliyorsaniz sikinti yok.

Virüsten korkanlara önerim, bilgisayarlarına bilinçli bir şekilde virüs yüklemeleri. Korkularıyla yüzleştikçe aslında o kadar da korkulacak bir şey olmadığını; gereken müdahaleleri, işlemleri yapınca virüsten eser kalmayacağını gördüklerinde anlayacaklar.

En iyi çözüm yolu bu. Yaşamadan bilemezsin, bilmeden idrak edemezsin ve idrak edemediğin şeyden de korkarsın.

Sonuçta Kaspersky gibi hafif agresif gerçek zamanlı koruma sağlayan bir AV kullanıyorsanız virüs yeme ihtimalimiz bir hayli düşüktür çünkü bu tarz AV'lar arka planda her şeyi kontrol ediyor.
Kullanıyorsan ve kullanmasını öğrendiysen sıkıntı olmaz.
Diyelim ki virüs yenildi, çeşitli AV'ların kurulum yapmadan sistemi taradığı araçları var veya bilgisayara yeniden Windows kurmak zor bir şey değil.
İlk paragrafta bahsettiğin dosyaları, bu dediğin araçlarla sadece çözmeyi düşünüp AV kullanmazsan o dediğin dosyalara elveda diyebileceğin bir risk kapısı açık demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı