Bilgisayar virüsü

Ayarlardan format mı?

Disk ya da USB bellek hazırlamaya gerek kalmıyor.

1617209268340.png

Kardeşim internetten oyun indirmiş fakat virüslü çıktı. İçinde Avast antivirüs programı yüklendi bilgisayar yavaşlamaya başladı. Çok fazla ısınır oldu Windows Defender'den tarama yaptım hiçbir sorun çıkmadı ısınmalar devam ediyor bilgisi olan birisi yazarsa sevinirim.

Aynı sebep benim başıma geldi ancak ben müdahle etmedim o zamanlar ace miydim

Format yoksa çaresi yok.

Kaspersky indirin ve tam tarama yapın. Anti-virüs sıkıntı çıkartıyor demişsiniz ama virüsten daha az sıkıntı çıkaracağından emin olabilirsiniz.
Düzenleme: Virüs bilgisayarı çok zorluyorsa ilk önce hızlı tarama yapabilirsin.

Aynı sebep benim başıma geldi ancak ben müdahle etmedim o zamanlar ace miydim

Format yoksa çaresi yok.
Şöyle tavsiye verip, insanları neden formata mecbur bırakıyorsunuz?

Kaspersky ve Malwarabytes ile tam tarama yapmanız gerekiyor, Windows Defender bulmamış olması virüsün olmadığı anlamına gelmez. Eğer Kaspersky ve Malwarabytes istemiyorum derseniz, Norton ile tam tarama yapın. Ne indirdiyse o uygulamayı silin.

Şöyle tavsiye verip, insanları neden formata mecbur bırakıyorsunuz?

Kaspersky ve malwarabytes ile tam tarama yapmanız gerekiyor, Windows Defender bulmamış olması virüsün olmadığı anlamına gelmez. Eğer Kaspersky ve malwarabytes istemiyorum derseniz, Norton ile tam tarama yapın. Ne indirdiyse o uygulamayı silin.

Hocam haklısınız ancak yaşadım ben bunu Avast anti virüs ile inen virüs ben temizlememe rağmen çöktü ancak sizde haklısınız.

Geri
Yukarı