Bilgisayardan gelen yanık kokusunun kaynağı nedir?

yigitreiss

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimi yaklaşık 8 ay önce sıfır olarak aldım, aldığımın 3 ay sonrasında bir gün sadece bir seferlik odada bir yanık kokusu oluştu ve içimde kalmıstı neden bu yanık kokusunun geldiği. O sırada ekran kartındaki jelatinler üstündeydi fakat jelatinlere bir şey oldu mu hatırlamıyorum, sökerken dikkat etmemiştim. Bu içime kurt düşmesinden dolayı kasanın arka tarafındaki görünen kabloları kontrol etmiştim bir şey görünmüyordu ve öndeki kablolara da baktım orada da bir şey yoktu, o gün bugündür sorunsuz kullanıyorum bilgisayarı ama bugün aklıma geldi ve yine içimde kaldı bu. Sorun neden sizce bir zararı olur mu? Nereleri kontrol etmeliyim ve satarken söylenecek bir durum mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Y
Arkadaşlar sistemimi yaklaşık 8 ay önce sıfır olarak aldım, aldığımın 3 ay sonrasında bir gün sadece bir seferlik odada bir yanık kokusu oluştu ve içimde kalmıstı neden bu yanık kokusunun geldiği. O sırada ekran kartındaki jelatinler üstündeydi fakat jelatinlere bir şey oldu mu hatırlamıyorum, sökerken dikkat etmemiştim. Bu içime kurt düşmesinden dolayı kasanın arka tarafındaki görünen kabloları kontrol etmiştim bir şey görünmüyordu ve öndeki kablolara da baktım orada da bir şey yoktu, o gün bugündür sorunsuz kullanıyorum bilgisayarı ama bugün aklıma geldi ve yine içimde kaldı bu. Sorun neden sizce bir zararı olur mu? Nereleri kontrol etmeliyim ve satarken söylenecek bir durum mu?

Hocam, anakartı söküp bir kontrol edin isterseniz.

Bende sistemi ilk aldığımda 1 hafta yanık kokusu gelmişti, monitörden geliyormuş sıfır sistem olduğu için, şu an 4 yıl oldu hiçbir sorun yok.

3 aydır hiçbir sorun olmadıysa artık bir şey olmaz diye düşünüyorum.

Hocam yanlış yazdım sıfır almadım 8 ay önce 2.el olarak aldım hala bir şey yok arada bir nadiren çökmeler olmustu 2-3 ay önce bir de geçen gün bir tane mavi ekran aldım Valorant'tan çıktığımda ama bununla alakası olduğunu sanmıyorum.

Bende sistemi ilk aldığımda 1 hafta yanık kokusu gelmişti, monitörden geliyormuş sıfır sistem olduğu için, şu an 4 yıl oldu hiçbir sorun yok.

Hocam, anakartı söküp bir kontrol edin isterseniz.
hocam anlamıyorum o işlerden zarar falan veririm

Ve sizce satarken söylenmelik bir durum mu?

hocam ben sistemi sıfır almadım yanlış yazmışım ikinci el olarak aldım 17 ay garantisi vardı aldığımda 8 aydır bende 4.ayında falao koku geldi işte tek seferlik

Hocam bu arada yanlış hatırlamıyorsam yanık kokusu geldiginde PC'nin içini koklamıstım çok bir koku gelmiyordu diye hatırlıyorum kasadan mı değil mi ondanda tam emin değilim ama kasadanmış gibi varsayıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı