Bilgisayarı eskisi gibi performans vermiyor

Buğraw1q

Femtopat
Daha fazla  
Eskiden Valorant vb oyunlarda 300 FPS üzeri oynatabılen bir sistemım var ama artık Valorant'ta durmadan atıyor ve çökmeler oluyor aynı Fortnite dada öyle Chrome gıbı yerlere gırdıgım zamanda kasıyor Roblox'dan bıle atan bir sistem oldu sebebını bilmiyorum yardım edebılcrek var mı?

Eskiden Valorant vb oyunlarda 300 FPS üzeri oynatabılen bir sistemım var ama artık Valorant'ta durmadan atıyor ve çökmeler oluyor aynı Fortnite dada öyle Chrome gıbı yerlere gırdıgım zamanda kasıyor Roblox'dan bıle atan bir sistem oldu sebebını bilmiyorum yardım edebılcrek var mı?

Sistem özelliklerini yazarsan daha iyi yardım alabilirsin.

Sistemi zorlayacak programlar vs yüklü ise bilgisayarda evet eskisi gibi performans alamayabilirsiniz. Daha çok sebebi olabilir. En mantıklısı bir format atıp gerekli programlar ve driverları kurup optimize etmek.

Bilgisayarı 1 2 hafta kullanmadıysanız olabilir temizleyin. Olmazsa virüs taraması yapın en kötü format atın.

Dosya Ekleri

• IMG_20231127_135005.jpg
    IMG_20231127_135005.jpg
    184,5 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20231127_134952.jpg
    IMG_20231127_134952.jpg
    464,4 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20231127_134942.jpg
    IMG_20231127_134942.jpg
    255 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20231127_135021.jpg
    IMG_20231127_135021.jpg
    241,4 KB · Görüntüleme: 27
Bilgisayarı eskiden açık bırakıyordum ondan kaynaklı olabilir temizleme olayını yapmaya çalıştım ama beceremedim.

Bu sistemle Valorant'ta 300 FPS üstü alman zaten mümkün değil ki maksimum 80 90 alırsın en düşük ayarlarda. Çökmeler donmalar oyun HDD'ye kuruluysa olabilir. Diğer programlarda ki kasmalar ise diskin doluluğuna bağlı olabilir.

Sistemi zorlayacak programlar vs yüklü ise bilgisayarda evet eskisi gibi performans alamayabilirsiniz. Daha çok sebebi olabilir. En mantıklısı bir format atıp gerekli programlar ve driverları kurup optimize etmek.
format attım değismedi

Bu sistemle Valorant'ta 300 FPS üstü alman zaten mümkün değil ki maksimum 80 90 alırsın en düşük ayarlarda. Çökmeler donmalar oyun HDD'ye kuruluysa olabilir. Diğer programlarda ki kasmalar ise diskin doluluğuna bağlı olabilir.
suan ortalama 140 gıbı alıyorum düsüoda eskiden daha aktıf kullanırken 200 300 arasında gıdıyordu artık olmuyor

bilgisayarı yükseltmek istiyorum önerin varsa söylersen sevinirim 15k ortalama bütcem var daha da fazla olabilir bütcem hıkayelı vb oyunlarda yüksek orta civarı fps istiyorum

Son düzenleme:
Format attım değismedi.

Şu an ortalama 140 gıbı alıyorum düsüoda eskiden daha aktıf kullanırken 200 300 arasında gıdıyordu artık olmuyor.

Bilgisayarı yükseltmek istiyorum önerin varsa söylersen sevinirim 15k ortalama bütçem var daha da fazla olabilir bütçem hıkayelı vb oyunlarda yüksek orta civarı FPS istiyorum.

O zaman temizlik ve termal macun yenileyin ısı yüksek oldugu için frekans düşürüp daha soğuk olmaya çalışır donanımlarınız ve FPS sorunu yaratır.

Format attım değismedi.

Şu an ortalama 140 gıbı alıyorum düsüoda eskiden daha aktıf kullanırken 200 300 arasında gıdıyordu artık olmuyor.

Bilgisayarı yükseltmek istiyorum önerin varsa söylersen sevinirim 15k ortalama bütçem var daha da fazla olabilir bütçem hıkayelı vb oyunlarda yüksek orta civarı FPS istiyorum.

CARNAGE-MAG6650XT / AMD Ryzen 5 5500 MPK / MSI Radeon RX 6650 XT MECH 2X OC 8G / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu olabilir(bütçeni biraz aşıyor) fakat daha iyi sistemlerde olabilir daha bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar yeni konu açarsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı