Bilgisayarıma Solid State Disk (SSD) takabilir miyim ?

yasin enes

Hectopat
Yer
mi ?
Daha fazla  
Meslek
Amelelik ( Öğrenci )
Arkadaşlar ben dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Kullandığım bilgisayarın diskini değiştirmek istiyorum, acaba bu mümkün mü ? Eğer mümkünse diğer diski çıkarmaya gerek var mı? Yoksa her iki diski birden de kullanabilir miyim?

Solid State Disk (SSD) almayı düşünüyorum. Eğer alırsam,bilgisayarımda ne gibi değişikler olur? Bir de hangi Solid State Disk'i önerirsiniz ?

Bilgisayarım: Samsung NP300V5A-S0CTR Notebook

Alacağınız modeli yazarsanız, hangisinin daha iyi olduğunu söyleriz. OCZ genel olarak Sandiskten daha iyi marka bunda belirteyim.

DVD yuvasının olduğu Sata portu HDD'in olduğu yuvadan daha yavaştı. Bunu kendim bizzat gördüm...

Ona bakarsak HDD yuvasına SSD takarsan HDD'i nasıl kullanacaksın? ;)

DVD kullanmayacaksın mecbur, zira DVD tarih oldu gereksiz bence. Filmleri falan USB'ye at izle, Windows'u USB'ye at oradan kur.

Oyunlar da artık Digital olarak satılan bir şey. Steam üzerinden Online olarak alabilirsin.

Neyse konuya dönelim. O SSD'ler arasında ikisi de başarılı.

Şu anda piyasada kötü performans veren SSD markası yok, ancak o 2 SSD arasında biri 128 GB olduğu için onu al derim.

Kardeşim mesela ben 4 GB boyutundaki bir DVD filmi bilgisayarımına yüklemek istiyorum. Bu filmin SSD ile kaç saniyede yükleceneceğini merak ediyorum ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı