Binama fiber internet geldi

Benim yaşadığım mahallede bırak 1000 mbps'yi 100 mbps bile yok, en fazla 35 mbps oluyor.
Teknik olarak imkansız, 35 alıyorsan zaten VDSL kullanıyorsunuz demektir. VDSL’de ise saha dolabına yakınsanız 100 Mbite kadar hız alabilirsiniz. Siz alamasanızda 100 alanlar mutlaka vardır

TurkNet GigaFiber kullanıyorum 900 küsur hız veriyorlar fiyat 250TL'di sanırım Steam indirme hızı 100 MB civarlarında indirme yaparken eskisi gibi saatlerce günlerce bekleme derdim kalmadi 😅

Normal tabii TurkNet'in kendi altyapısı. Türk Telekom VDSL altyapım var 75 Mbps paket beni de gayet görüyor. 150TL. :)

Hayırlı olsun Türkiye'deki en kaliteli altyapıya sahipsiniz. Netspeed fiber tavsiye ederim tam olarak oturunca. Ben de Telekom fiber istiyorum fakat Adana bölgesi Superonline'ın tekeli altında. Kurtulamıyoruz sadece Superonline fiber var her yerde. Ölü yatırım diye girmiyorlar.

Aynı şey Trabzon'da da geçerli.

Eki Görüntüle 1942261
Böyle diyor ama tüm hepsi var binada anlamadım gitti 😂

Zamanında ben türktelekom ana binasına gitmiştim orada alt yapı ekibiyle konuştuk öyle yapmayı dene
@TTDestek Twitter/X. ile iletişime geçin, LinkedIn üzerinden TT yetkililerine durumu belirtin. Henüz diğer ISSlerin VAE altyapı sorgusu ekranına düşmemiş olabilir hizmet durumu.

Size yardımcı olunacaktır.

Netman/Netbone/Comnet/Tbtnet 500/1000 Mbit'e kadar paketleri bulunuyor FTTH altyapısı için TT haricinde. Netspeed de 200 Mbit'e kadar paketler sunuyor FTTH altyapıda. Kabin doğrudur Fiberoptik FTTH OFDK iç ortam kabinidir. Duruma göre siyah/gri renkte olabilir.
FTTHkabin.jpg

Pazartesi günü ekip gelip binama bunu koydular dışarıdan turuncu kabloyla geliyor binaya sarı kablolarla dağıttılar şimdi ben bununla kaç Mbit internet alabilirim? Bir de diğer sorum şu en uygun hangi firmayla alabilirim bunu?

Eki Görüntüle 1942236

Comnet kullanabilirsin TurkNet'e kıyasla daha ucuz ve bende de yaklaşık 6 aydır var hiçbirzaman her zaman 90 Mbit falan alıyorum stabil.

Pazartesi günü ekip gelip binama bunu koydular dışarıdan turuncu kabloyla geliyor binaya sarı kablolarla dağıttılar şimdi ben bununla kaç Mbit internet alabilirim? Bir de diğer sorum şu en uygun hangi firmayla alabilirim bunu?

Eki Görüntüle 1942236

Reis son durum ne bilgi verebilir misin? Aynı mahallede oturuyoruz bana da dün getirdiler kutuyu.

Arkadaş konum bilgisi vermemiş ki.

Şimdi fark ettim. Google de kendi konumumun yarına fiber internet Technopat yazınca bu konu gözüküyordu. Konunun bir yerinde tuzla şifa mahallesi geçiyor demek ki o yüzden yönlendirdi beni.

Eki Görüntüle 1942236

Peki diğer sorum şu internetini kaç gün sonra bağlamaya geldiler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı