Bir oyuna 1000+ TL verilir mi?

Bir oyuna 1000+ TL verilir mi?

• Oy verenlerin toplamı
    57
Verilmez. 1000 TL'ye daha iyi şeyler yapılır mı? Hayır. Ama yine de verilmez.
Haklısın. Çok oynamak istediğim bir oyun bile olsa 1000+ TL para verince param çöpe gitmiş gibi hissediyorum. Oynamak istediğim oyunu oynayıp keyif alıyorum elbette fakat param çöpe gitmiş gibi hissediyorum.

Ancak bunun da en büyük sebebi Türkiye'deki ekonomi. Bugünün 1000 TL'si 2013 yılının 100 TL'si gibi bir şey. Yani 10 yıl önceki 100 TL'ye eşdeğer günümüzün 1000 TL'si. Bu yüzden de açıkçası alışmakta zorlanıyoruz.

Maalesef durum bu:
oyun fiyatları bu hale gelmiş.png

:(

@yusuf6554 evet bir de öyle bir durum var. Her oyun RDR2 gibi GOW gibi deneyim sunmuyor ki. FarCry oyunlarını düşünün. Öncekinin aynısı biraz daha yenisi. Aynı şeyi oynamak için 1000 TL mi verelim sahiden? Asla değmez. Eşsiz bir deneyim sunan oyunlara evet hak ettiği paralar verilmeli ama bu miktar yine 1000 TL olmamalı.

Haklısın. Çok oynamak istediğim bir oyun bile olsa 1000+ TL para verince param çöpe gitmiş gibi hissediyorum. Oynamak istediğim oyunu oynayıp keyif alıyorum elbette fakat param çöpe gitmiş gibi hissediyorum.

Ancak bunun da en büyük sebebi Türkiye'deki ekonomi. Bugünün 1000 TL'si 2013 yılının 100 TL'si gibi bir şey. Yani 10 yıl önceki 100 TL'ye eşdeğer günümüzün 1000 TL'si. Bu yüzden de açıkçası alışmakta zorlanıyoruz.

Maalesef durum bu:
Eki Görüntüle 1749156
:(
Eğer çok Star Wars oynamak istiyorsanız almanıza gerek yoktu. Oyun çıktığı gibi EA Play Pro'ya eklenecek. 150TL'ye de oynardınız.

Korsan duruyorken para bile verilmez.
Tabi bunu herkes yaparsa oyun üretimini kimse yapmaz veya mobil oyun sektöründeki gibi bol bol bu reklam nasıl engellenir ya da belli şeyleri almadan oyunda level atlanmıyor gibi durumlar oluşur.Virus,Backdoor vs kısmına girmiyorum bile.

@yusuf6554 evet bir de öyle bir durum var. Her oyun RDR2 gibi GOW gibi deneyim sunmuyor ki. FarCry oyunlarını düşünün. Öncekinin aynısı biraz daha yenisi. Aynı şeyi oynamak için 1000 TL mi verelim sahiden? Asla değmez. Eşsiz bir deneyim sunan oyunlara evet hak ettiği paralar verilmeli ama bu miktar yine 1000 TL olmamalı.
Orası da doğru. Ben şahsen Star Wars Jedi: Fallen Order'ı bitirdiğim için devamını da merakla bekliyordum, maalesef heyecanıma yenik düştüm. Ancak oyun kötü çıkarsa da 2 saat dolmadan iade ederim zaten.
Eğer çok Star Wars oynamak istiyorsanız almanıza gerek yoktu. Oyun çıktığı gibi EA Play Pro'ya eklenecek. 150 TL'ye de oynardınız.
Haklısınız. Ben biraz fazla takıntılı bir insan olduğum için Steam'den aldım. Bende de birçok insanda olan Steam takıntısı var. :D

Merhaba arkadaşlar. Bazı yeni çıkan oyunlar 1200-1600 TL'ye satılıyor (örneğin, Star Wars Jedi: Survivor).

Sizce bir oyuna 1000+ TL para verilir mi?

Bana kalırsa saçma bir soru. Neden denilecek olursa şimdi bu satılan oyunların zaten belli bir sistem ihtiyaçları olur. Haliyle iyi sisteme sahip olmak gerekir. E şimdi diyelim senin sistemin fazlasıyla yeterli. Paran varsa alırsın. Bu bütçeyi verenler parası olup oyun seven insanlar. Yoksa örnek sen gidip 1000TL sokaktan geçen birine versen oyuna vereceği parayı gider kıyafet alır ayakkabı alır mesale yani. Şahsen ben vermem. Ha bir de oyunun hak etmesi lazım. Mesale 2 saate biten oyun var diyelim gidip 1000TL vermek saçma. Ancak örnek GTA 6 veya Resident Evil gibi oyun olduğu zaman verilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı