Sürprizbozan İnceleme Bloodborne: The Old Hunters

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Smuya

Hectopat
Makaleler
7
Not: Bu inceleme oyunun ana versiyonuna değil bir ek paket olan "The Old Hunters" ek paketi için yazılmıştır. Bu ek paket oldukça geniş olduğundan ve yeni bölgeler sağladığından bunu ayrı bir incelemede yazmak istedim.
Ana oyun incelemesi için:

Bölüm 1: Boss Dövüşleri
Ne desem bilemiyorum açıkçası. Orphan of Kos desem çok iyi, Ludwig desem yine harika, Laurence desem süper ee Lady Maria desem o da harika. Ben bu ek paketin dövüşleri hakkında ne diyeceğim gerçekten bilemiyorum ağzım açık kaldı. Oldukça zorlayıcı boss dövüşleri ancak harika boss dövüşleri be. Kos'un ana oyunda pek çok yerde dillendirildiğini biliyoruz ancak onun yetimiyle ilk defa bu ek pakette karşılaşıyor ve dövüşüyoruz. Dedim ki yetimi böyleyse Kos'un kendisi nasıldır? Yetim Kos oldukça farklı saldırılar yapan bir arkadaşımız. Beni sinir krizlerine sokmuş bir arkadaşımızdır. En son dua ederek geçtim siz düşünün. Ona rağmen sevdim abi. On numara bir dövüş enfes. Ludwig desen şahane yine özellikle Holy Blade fazına bayılıyorum. Normal bir boss iken kendisi gibi bir anda dev bir kılıca geçmesi bir ne oluyor dedirtmişti. Kestikten sonra o dev kılıca sahip olmakta güzel ve iyi bir haber de vereyim soula sıkışıp sattıysanız 50 bine sattığınız kılıcı 80 bine daha pahalı da olsa geri alabilirsiniz. Living Failures dışında oldukça tatmin etti beni boss dövüşleri. Hele ki Lady Maria... O neydi be? Harika bir boss dövüşüydü gerçekten. Keşke Living yerine Kos'un kendisini koysalarmış ama olsun. Bu haliyle hala harika.
1714324604397.png

Bölüm 2: Bölgeler
Açıkçası bu konuda ek paketi biraz sönük buldum. İlk bölge ve Orphan of Kos bölgeleri dışında bölgeler oldukça sıradandı. Keşfetme isteğini yok etti bu bende. Ana
oyunda her yere bakacağım diye zorlayan ben ek pakette bunu hiç istemedim. Bunun sebebi de keşfetmeye gerek olmaması daha doğrusu keşfedilecek bir şeyin olmaması. Keşfetmem bana yarar sağlamayacak çünkü sonuç olarak tek düze bir patika bu söylediğim bölgeler. Oradan gitsem çıkmaz yola çıkacak belki de öleceğim mesela. Bunun gibi yani. Bu konuda ek paketi biraz kötü buldum. Bölgeler hala güzel ve değişik beklenmedik şeylerle dolu ama onu söyleyebilirim.

1714326574225.png

Bölüm 3: Yeni Silahlar ve Düşman Çeşitliliği
Silahlar konusunda bu DLC oldukça iyi. Ludwig dövüşündeki kılıcı alabilmemiz bir yana tekerlekli silahlar gibi de çok değişik silah türleri var. Tekerlekle vuruyor bildiğin adam yani. Tekerlek yuvarlanıyor. Biraz saçma gibi ama yine de değişik oynayışları sevenler için uygun olmuş. Düşman çeşitliliği de yine bol. Ana oyuna kıyasla oldukça farklı düşmanlar var elimizde. Ana oyunda hiç mor kuru kafa atan adamları hatırlamıyorum mesela. Düşmanlar yine çeşitli ve anlaması zor hareketlere sahipler. Bu konuda yine başarılı.
1714326880122.png

Ürünü satın al: https://store.playstation.com/tr-tr/product/EP9000-CUSA00207_00-SPEXPANSIONDLC03

Ana oyunu satın al: Bloodborne™

Paket halinde ikisini de satın al: https://store.playstation.com/tr-tr/product/EP9000-CUSA03173_00-BLOODBORNE0000EU

Not: İndirim gelince alın çok ucuza düşüyorlar. Bu da notum olsun.

Hocam Darksouls serisine senin sayende başlamıştım eğer ismini yanlış hatırlamıyorsam, böyle incelemeler yapıyorsun beni aşırı gaza getiriyorsun :) Bloodborne zamanında ps4 aldığımda oynamaya başlamıştım ama bitirme fırsatım olmadı, PS5 ide yeni sattım sayılır, bana yine konsol aldıracaksın :) Eline emeğine sağlık.

Hocam Darksouls serisine senin sayende başlamıştım eğer ismini yanlış hatırlamıyorsam, böyle incelemeler yapıyorsun beni aşırı gaza getiriyorsun :) Bloodborne zamanında ps4 aldığımda oynamaya başlamıştım ama bitirme fırsatım olmadı, PS5 ide yeni sattım sayılır, bana yine konsol aldıracaksın :) Eline emeğine sağlık.
Evet hocam hatırlıyorum sizi, Bloodborne gerçekten oynadığım en iyi souls oyunlarından biri olduğundan ben de yazarken gaza geliyorum hocam :) Fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

Bence biraz sönük bir inceleme olmuş. Bölgeler sönük demişsiniz mesela, ama niye? Daha sonra da “Yine de çok dolu ya.” demişsiniz ama o da tutarlılığı bozmuş. Örnek verip karşılaştırarak açıklamalıydınız. Ki vermişsiniz ana oyun ile karşılaştırarak ama çok yüzeysel olmuş. Bence “Ringed City’de şu şu vardı.” diye uzunca sayıp daha sonra da bu DLC’de şu bölgede mesela üç yol yerine tek yol var, ödüllendirme yetersiz çünkü şu yolda o kadar zorlanıyorsunuz ama sonuç bir hiç gibi bir örnek verebilirdiniz. Bloodborne incelemenize göre fazla yüzeysel olmuş.

DLC’nin kendisine gelirsek de en sevdiğim souls oyununun harika bir DLC’sidir. Souls külliyatında en iyi 2. DLC’dir bence.

Bence biraz sönük bir inceleme olmuş. Bölgeler sönük demişsiniz mesela, ama niye? Daha sonra da “Yine de çok dolu ya.” demişsiniz ama o da tutarlılığı bozmuş. Örnek verip karşılaştırarak açıklamalıydınız. Ki vermişsiniz ana oyun ile karşılaştırarak ama çok yüzeysel olmuş. Bence “Ringed City’de şu şu vardı.” diye uzunca sayıp daha sonra da bu DLC’de şu bölgede mesela üç yol yerine tek yol var, ödüllendirme yetersiz çünkü şu yolda o kadar zorlanıyorsunuz ama sonuç bir hiç gibi bir örnek verebilirdiniz. Bloodborne incelemenize göre fazla yüzeysel olmuş.

DLC’nin kendisine gelirsek de en sevdiğim souls oyununun harika bir DLC’sidir. Souls külliyatında en iyi 2. DLC’dir bence.
Hocam bahsetmeye çalıştığım şey orada bölgeler düz patikadan giderseniz yine ana oyundaki gibi sizi şaşırtıyor ancak düz patikadan sapıp "ben sola, sağa gideyim belki farklı bir yol çıkar hem kısa yol ve işime yarayacak bir eşya bulurum diye düşünüp sonra çıkmaz yolda öldüğüm ve keşfetmemin bir yarar sağlamadığı çok an oldu. Bloodborne incelememe göre daha yüzeysel olduğunu ben de okurken fark ettim hocam biraz aceleyle yazmıştım bu incelemeyi. Bölgeler sönük derken de bundan bahsediyordum. Ana oyunda bu dediğim çoklu yol varken burada dümdüz gitmen gereken tek bir yol var. Onun dışında bölgeler, dövüşler, silahlar falan yine harika bir DLC bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı